پیشگیری از سرقت مستلزم نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری است

 فرمانده انتظامی استان گفت: برای پیشگیری از سرقت باید راهکارهای مختلف و هماهنگی های لازم درون و برون بخشی را در مقابله با این جرم با جدیت پیگیری کنیم تا به دستاوردهای قابل توجه دست یابیم.
به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار “کامرانی صالح” گفت: با توجه به رویکردی که پلیس در پیشگیری از جرایم دنبال می کند و حساسیت و توجه خاص نسبت به مقوله مقابله با سرقت، پلیس البرز تشکیل قرارگاه سرقت را در دستور کار خود قرار داده است که اقدامات آن به صورت ویژه پیگیری می شود.

وی افزود: به منظور افزایش احساس امنیت در جامعه، کلیه فعالیت های این قرارگاه از سوی دبیرخانه مرکزی آن در پلیس آگاهی ناجا هدایت می شود.

سردار کامرانی صالح در تشریح اهداف این قرارگاه بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه از سرقت به ویژه سرقت های خُرد، برخورد قاطع با سارقان و افزایش سطح آموزش های عمومی جامعه، سهیم کردن سایر بخش های جامعه در ارتقای سطح کمی و کیفی امنیت در این حوزه از جمله مهمترین اهداف قرارگاه در پیشگیری و کاهش سرقت است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش آحاد جامعه و سایر دستگاه ها و نهاد ها در کاهش سرقت، اظهار کرد: پلیس برای توفیق در دستیابی به اهداف قرارگاه با به کارگیری توانمندی های معاونت های ستادی و اجرایی خود از ظرفیت های درون سازمانی نهایت استفاده را می کند، اما برای کسب نتایج بهتر ، سایر نهادها و دستگاه های برون سازمانی نیز باید پای کار باشند چرا که اقدامات آنها نیز نقش موثری در پیشگیری و مقابله با سرقت دارد.

وی با اشاره به نقش آموزش های همگانی در جلوگیری از سرقت، ابراز داشت: سازمان ها و نهادها به خصوص دستگاه هایی که در حوزه آموزش های عمومی متولی هستند، می توانند نقش بسیار موثری در کاهش سرقت داشته باشند و نقش رسانه ها نیز در خصوص اطلاع رسانی در این باره بسیار برجسته و پررنگ است.

این مقام انتظامی، تأکید کرد: برای پیشگیری از سرقت باید فرهنگ پیشگیری را در جامعه نهادینه کنیم چرا که بسیاری از سرقت ها به ویژه در حوزه خرد به دلیل عدم آگاهی و یا سهل انگاری مردم در رعایت موارد ایمنی و امنیتی اتفاق می افتند.

سردار کامرانی صالح در پایان گفت: کارشناسان پلیس های تخصصی، سایر معاونت ها و بخش هایی که در این قرارگاه حضور فعال دارند با بررسی مستمر، مسائل مبتلا به استان در حوزه سرقت را مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار می دهند و با تعیین اهداف و برنامه ریزی و تقسیم وظایف برای کاهش سرقت در استان البرز به صورت شبانه روزی تلاش می کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *