مشاوره یک راهبرد نیرومند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است

 فرمانده انتظامی استان گفت: مشاوره و راهنمایی یک راهبرد نیرومند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و نقش مشاوران در ایجاد امنیت اجتماعی بی بدیل است.
 به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “احمد علی گودرزی” در جمع مشاوران و مددکاران فرماندهی انتظامی استان فارس، بیان کرد: وقتی افراد در جامعه در معرض روابط و تقابل قرار می گیرند ،دچار مشکل شده و آسیب پذیر می شود که حاصل آن بروز مشکلات رفتاری و ناهنجاریهای اجتماعی است.

وی با بیان اینکه وجود مراکز پیشگیری و مشاوره به همین دلیل احساس می شود، افزود: نیروی انتظامی به عنوان یکی از نهادهایی که با جامعه و اعضای آن در ارتباط تنگاتنگی قرار دارد، می تواند نقش موثری در این راستا ایفا نماید.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به نقش مهم و مؤثر مشاوران و مددکاران در تولید امنیت اجتماعی، گفت: باید با توان مضاعف و مدیریتی منسجم در این حوزه به اعتماد و نیاز جامعه پاسخ دهیم و این یعنی جامعه محوری در کار پلیس و پیشگیری اولیه که در نتیجه کاهش هرینه ها ی انتظامی و قضائی را در پی دارد.

گودرزی گفت: پیشگیری از انحرافات، آسیب‌ها، ناهنجاری‌های روانی ، خانوادگی و اجتماعی کمک شایانی به تامین و توسعه امنیت اجتماعی و گسترش آن در جامعه دارد که در این راستا شما مشاوران و مددکاران پیشتازان پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوده و با شناختی که از آسیب ها و معضلات اجتماعی دارید می توانید با بررسی محتوایی، راهکارهای عملی، علمی و هدفمندی را جهت حل این معضلات ارائه کنید.

وی در پایان با اشاره به ویژگی ها و صفات یک مشاور خوب، افزود: شنونده‌ای خوب بودن، صبر و تحمل داشتن، دلسوز بودن، بی‌طرفی،اخلاق حسنه داشتن و محقق محور بودن از جمله این ویژگی ها به شمار می رود.

در ادامه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس طی سخنانی گفت: مهمترین، اساسی ترین و حساس ترین وظیفه مراکز و دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی همانا حفظ، بقا، تقویت و بهسازی نهاد خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد و در این میان پلیس می تواند بهترین مشاور برای مردم باشد.

“فریبا استواری” افزود: در شرایط جامعه امروزی ضرورت وجود پلیس مشاور و مددکار که از توانایی دانش و بصیرت لازم جهت مصالحه و حل مشکلات و اختلافات برخوردار باشد، کاملا احساس می گردد .

وی گفت: سال گذشته بیش از ۱۵ هزار پرونده قضائی به مشاوران و مددکاران پلیس فارس ارجاع داده شده است که ۷/۷۴ درصد از آنها به مصالحه انجامیده است.

در پایان این جلسه توسط سردار گودرزی به تعدادی از مشاوران و مددکاران اجتماعی لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *