سامانه ۱۱۰ به عنوان نقطه ثقل برنامه ریزی عملیاتی در نیروی انتظامی است

فرمانده انتظامی استان، گفت: سامانه فوریتهای پلیسی ۱۱۰ به عنوان نقطه ثقل برنامه ریزی عملیاتی در نیروی انتظامی است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “عبدالرضا ناظری” در کمیسیون کیفی سازی ۱۱۰ بیان داشت: زمانی که مردم یک دستگاه امنیت آفرین همچون پلیس را در مواجهه با اتفاقات و حوادث اجتماعی و امنیتی مرتبط به عنوان یک مامن و پناهگاه محکم و سالم دریافته و از حسن عملکرد آن اطمینان حاصل می کنند در نتیجه سیل مطالبات آنان جهت احقاق حق به سوی این سازمان و ماموران سخت کوش آن سرازیر می شود.

وی در ادامه در تشریح ماموریت های فوریتی ۱۱۰ گفت: جرایم مسلحانه، سرقت های درحال وقوع، قتل، خرید و فروش موادمخدر در ملا عام، حضور عوامل شرارت، نزاع و درگیری، ایجاد مزاحمت برای بانوان، اختلافات خانوادگی منجر به ضرب و جرح و وقوع تصادفات جرحی و فوتی از جمله ماموریت های فوریتی است.

این مقام ارشد انتظامی از توسعه برنامه های جامعه محور به عنوان راهبردی در افزایش نظم و انضباط اجتماعی خبر داد و گفت: نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند روند جرم و بی نظمی را مهار و کنترل اجتماعی را اعمال کند و برای پیشگیری از جرم و حل مشکلات اجتماعی، نیاز به همکاری و کمک ‌آحاد مردم است.

سرهنگ “ناظری” اعتماد، ارتباط و مشارکت مردم را اصول و پایه اصلی سرمایه اجتماعی خواند و اظهار داشت: ارزش های اجتماعی می تواند به انسجام اجتماعی کمک کند و باعث نظم اجتماعی که زیربنای امنیت پایدار است، شود.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در خاتمه تأکید کرد: مردم پیکره اصلی جامعه هستند و هیچ امری بدون حضور آن ها در جامعه شکل نخواهد گرفت و نیروی انتظامی همواره درصدد است در راستای حفظ سرمایه های مادی و معنوی خود از وجود مردم درحفظ و برقراری امنیت بهره مند شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *