۱۲ اردیبهشت ؛ بهانه تجلیل از خدمات ارزنده ” معلمان” فرهیخته و “کارگران” شریف

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی، ۱۲ اردیبهشت ماه؛ روز “معلم” و روز جهانی “کار و کارگر” را تبریک گفت.

به گزارش سادس به نقل از  پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی با صدور پیامی اعلام کرد: ۱۲ اردیبهشت ماه؛ سالروز شهادت استاد فرزانه”علامه مرتضی مطهری”روز معلم نام گرفت تا راه و منش”مطهری”سرمشق همه اساتید، معلمان وآموزگاران ایران اسلامی باشد.

متن این پیام به شرح ذیل است؛

دوازدهم اردیبهشت؛ روز پاسداشت مقام و منزلت انسان‌های وارسته و فداکاری است که از عمق جان عهده‌دار تعلیم و تربیت نسل آینده و پایه گذار پیشرفت و تعالی جامعه‌ به سوی کمال هستند.

معلمان، با رسالت پیامبرگونه و با ادای مسئولیت دینی، ملی و انقلابی خود، در تربیت نسل آینده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی که امروزه از هر زمان دیگری که فضای مجازی محوریت آموزه های اقشار اجتماعی قرار گرفته و دانش آموزان را تهدید می کند، نقش موثری دارند.

در این پیام آمده است: روز معلم؛ مناسبت ارزشمندی برای یادآوری مسئولیت خطیرفرهنگیان در امر تعلیم و تربیت است و این مهم، بیانگر لزوم توجه ویژه به”آموزش و پرورش” به عنوان زیر ساخت فرهنگی، تربیتی و علمی جامعه بوده و معلمان در شکل گیری جامعه دینی با گفتمان قرآنی نقش کلیدی دارند.

معلمان در صف اول مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بوده و نقش بی بدیلی در خنثی سازی تهاجم فرهنگی دشمنان نظام و انقلاب برعهده دارند.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تبریک این روز بزرگ به همه فرهنگیان شریف، در این پیام آورده است؛ یاد و خاطره جانفشانی های معلمان شهید، جانباز، ایثارگر و بویژه استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری را گرامی می داریم.

کارگران ؛ مجاهدان صبور و شریف

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین در گرامیداشت روز جهانی”کار و کارگر” تاکید کرد: یقیناً کسب موفقیت های مستمر در عرصه کار و تولید، مرهون تلاش و ایثار دستان پرتوان انسانهای بی ادعایی است که به نام “کارگر” شرافت بخشیده اند.

نیروی انتظامی با بیان اینکه جامعه”کارگری”ما آنچنان که در امتحان بزرگ دوران انقلاب و دفاع مقدس نشان داده است، از عمق جان دارای وجدان دینی و ملی بوده و همواره در صفوف مقدم قرار دارند. بی شک کارگران؛ این مجاهدان صبور و حاضر در صحنه، پیش قراولان تحقق شعار سال” اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام وعمل” خواهند بود.

نیروی انتظامی با بیان اینکه شما کارگران گرانقدر توانستید با همت والای خویش گام های ارزنده ای در مسیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته و در ارائه خدمات شایسته به مردم عزیز از هیچ کوششی دریغ نورزیده اید، آورده است؛ بوسه بر دستان شما کارگران زحمتکش، کمترین نشانه قدردانی است.

با تبریک روز جهانی کار و کارگر، رساترین واژه های سپاس را به این قشر شریف و زحمت کش پیشکش می کنیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *