بهبود وضعیت امنیتی مرزها/ درگیری‌های مرزی افزایش نداشته/ افزایش ۱۶درصدی کشفیات مواد مخدر

جانشین فرمانده ناجا گفت: در ۴ماهه اول امسال بیش از ۲۲۰ تن مواد مخدر با رشادت نیروهای انتظامی در کشور کشف شده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش ۱۶درصدی داشته است.

به گزارش سادس به نقل از تسنیم ، سردار اسکندر مؤمنی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به نقش خبرنگاران در ایجاد امنیت و آرامش در کشور اظهار داشت: هدف از بازدید از استان آذربایجان‌شرقی، بررسی وضعیت امنیت عمومی و مرزهای استان و بررسی اولویت‌های مأموریتی این نیرو در استان است.

وی درباره اولویت‌های نیروی انتظامی در سال ۹۵ گفت: مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با سرقت، مبارزه با تولید و توزیع مواد مخدر، کاهش تصادفات و ارتقای امنیت عمومی و مقوله آموزش، از اولویت‌های نیروی انتظامی در سال جاری است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با ابراز اینکه شاخص‌های امنیتی در آذربایجان‌شرقی خوب است، گفت: در ۴ماهه اول امسال در مرزها نسبت به سال گذشته وضعیت امنیتی بهتری را شاهد بوده‌ایم و نسبت به ۲ سال گذشته شاهد افزایش کشفیات مواد مخدر هستیم.

وی ادامه داد: در ۴ماهه اول امسال بیش از ۲۲۰ تن مواد مخدر با رشادت نیروهای انتظامی در کشور کشف شده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش ۱۶درصدی را به‌دنبال داشته است.

مؤمنی راجع به میزان کشفیات قاچاق کالا در ۴ماهه اول سال ۹۵، گفت: در ۴ماهه اول سال جاری بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است. در پرونده‌های مواد مخدر، قاچاق کالا و سرقت، افزایش قابل ملاحظه‌ای را در برخوردها شاهد بودیم و در موضوع مواد مخدر نیز شاهد افزایش ۸۰درصدی کشفیات بوده‌ایم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی درباره موضوع پلیس افتخاری در ساختار نیروی انتظامی، یادآور شد: پلیس افتخاری سازمانی جوان است که براساس “مردم‌محوری” نیروی انتظامی شکل‌گرفته و معتقدیم که بدون حضور مردم امنیت محقق نمی‌شود. زمینه حضور مردم در پلیس افتخاری فراهم شده و خوشبختانه استقبال خوبی از سوی مردم را در این زمینه شاهد بودیم و امیدواریم تداوم پیدا کند.

سردار مؤمنی در خصوص وجود گروهک‌های تروریستی و تکفیری در منطقه گفت: درگیری‌هایی در مرزهای کشورمان وجود دارد ولی آماری که بتوان به آن استناد کرد که این درگیری‌ها افزایش داشته نداریم، خوشبختانه در جزیره‌ای امن در منطقه قرار داریم.

وی افزود: گروهک‌های تکفیری و تروریستی در منطقه و کشورهای همسایه جولان می‌دهند ولی با رشادت‌های نیروهای انتظامی و نیروهای نظامی و امنیتی، شاخص‌های امنیتی در کشور بهبود یافته و روند ناامنی را در کشور شاهد نبودیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون آتش‌زدن کالاهای قاچاق خاطرنشان کرد: خوشبختانه در جلسات با قوه قضائیه و با همکاری دولت این اقدام در برخورد با کالای قاچاق در جهت معدوم‌سازی در گام پایانی است و بنا است که خصوصاً کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی معدوم شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *