شیخ نعیم قاسم: بدون اسد هیچ راه حلی به نتیجه نمی رسد

مداخله روسیه در بحران سوریه عامل مثبتی برای تقویت طرح پایداری دولت سوریه در قبال طرح آمریکا بود .
به گزارش سادس به نقل از تلویزیون المیادین معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: بدون بشار اسد هیچ راه حلی در سوریه به سرانجام نخواهد رسید.
شیخ نعیم قاسم در گفتگویی با خبرگزاری رویترز گفت: مداخله روسیه در بحران سوریه عامل مثبتی برای تقویت طرح پایداری دولت سوریه در قبال طرح آمریکا بود.
وی اظهار داشت: بشار اسد رئیس جمهور سوریه بهترین مانع بر سر راه تقسیم سوریه است.
وی تاکید کرد: بدون بشار اسد هیچ راه حلی در سوریه به سرانجام نخواهد رسید. هر چقدر هم که طرف های مختلف تلاش کنند تنها می توانند مدت زمان بحران سوریه را طولانی کنند و دستیابی به راه حل را پیچیده تر کنند اما نمی توانند بدون بشار اسد به راه حلی دست پیدا کنند.
با بشار اسد می توان به یک راه حل منطقی و معقول جهت ایجاد ضوابط سیاسی دست یافت ظوابطی که در چارچوب آن مخالفان در حکومت سهم داشته باشند و نظام نیز سهم داشته باشد و هماهنگی هایی صورت گیرد باعث شود بار دیگر به اوضاع کشور سر و سامان داده شود و حکومت از نو بازتولید شود.
شیخ نعیم قاسم اضافه کرد، تقسیم عراق نتیجه احتمالی درگیری های طائفه ای در نقاط مختلف منطقه است وی گفت بیم آن می رود که برخی کشورهای تحت عناوین مختلف زمینه تقسیم دو کشور عراق و سوریه را فراهم کنند.
شیخ نعیم قاسم گفت: با توجه به اوضاع و تحولات میدانی و به علت مداخله گری های منطقه ای و جهانی در امور عراق و سوریه، بعید نمی دانم که یکی از گزینه های مطرح در خصوص این دو کشور، تقسیم آنها باشد. اما در پاسخ به این سوال که آیا این طرح موفق می شود یا نه؟ باید بگویم به نظر من نیروهایی که خواهان وحدت سوریه و عراق هستند تا کنون توان جلوگیری از ایده تقسیم را داشته اند.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *