تقویت تعامل با رسانه ها از اولویت های ناجا / ارتقاء احساس امنیت دستاورد تعامل اصحاب رسانه و ناجا /رسانه ها پل ارتباطی نیروی انتظامی و شهروندان

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تقویت تعامل با رسانه ها از برنامه های اولویت دار ناجا است، گفت: ارتقاء احساس امنیت در جامعه به عملکرد رسانه ها و رویکرد ناجا مرتبط است.

 به گزارش سادس ، سردار “حسین اشتری” در آئین تکریم و تقدیر از خبرنگاران حوزه انتظامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای رسانه اظهار کرد: خبرنگاران افسران اصلی و در صحنه هستند و ما قدردان زحمات اصحاب رسانه هستیم.

وی با اشاره به تعامل مطلوب نیروی انتظامی با اصحاب رسانه، افزود: در تلاش هستیم این تعامل تقویت شود و ارتباط نیروی انتظامی با رسانه ها گسترش یابد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: راهبرد دشمن تغییر و جهت دهی به افکار عمومی است؛ دشمنان نظام و انقلاب در رأس همه آمریکا در عرصه جنگ سخت و نیمه سخت ناکام مانده و امروز به دنبال این است که در عرصه جنگ نرم به توفیقاتی برسد.

وی بیان کرد: خوشبختانه با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری ، هوشیاری مردم و انسجام ملی توطئه های دشمنان خنثی می شود .

سردار اشتری ادامه داد: تسلط و جهت دهی به افکار عمومی یکی از ابزارهای دشمن برای ضربه و نفوذ به کشور است.

وی با اشاره به تحولات بین المللی و منطقه ای، اضافه کرد: امروز شاهد اتفاقاتی در سوریه ، بحرین و … هستیم و مردم برخی کشورها به دلیل ناامنی های ایجاد شده توسط استکبار یک لحظه آرامش ندارند اما اینکه این واقعیت ها گاهی انعکاس داده نشده و یا وارونه جلوه می شود، قابل تأمل است.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در کشور ما به دلیل وجود رهبری فرهیخته، هوشیاری مردم و تلاش خبرنگاران ساعی وضعیت اطلاع رسانی و انعکاس واقعیت ها مطلوب است.

وی افزود: ایران اسلامی کشوری مستقل و استکبار ستیز است و دشمن هر لحظه در صدد ضربه به کشور است.

سردار اشتری ادامه داد: خبرنگاران رسالت عظیمی بر دوش دارند و باید با روحیه حریت، آزادگی ، آزادمنشی در انعکاس رویدادها و وقایع در نهایت دقت تلاش کنند.

این مقام عالی انتظامی ادامه داد: در حفظ انسجام و اقتدار کشور دارای فصل های مشترکی هستیم و باید این مهم را تقویت و در همه حال از ارزش های خود دفاع و صیانت کنیم .

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به روابط میان نیروی انتظامی و جامعه رسانه ای اظهار کرد: ناجا به جهت نوع مأموریت در اقصی نقاط کشور با در اختیار داشتن ظرفیت هایی در راستای تأمین و توسعه نظم ، امنیت ، آرامش و احساس امنیت در تلاش است.

وی اضافه کرد: وظیفه ای که ناجا بر عهده دارد، ارزشمند است و خدمتگزاری به مردم برای نیروی انتظامی افتخاری بزرگ به شمار می آید.

سردار اشتری عنوان کرد: براساس آمار قابل ارائه، نیروی انتظامی خدمات گسترده ای را به مردم ارائه می دهد، این ادعا نه بر مبنای جایگاه مسئولیتی ام بلکه به عنوان یک واقعیت اعلام می شود؛ خدمات ناجا بسیار ارزنده، خوب و ارزنده و از وظایف مهم ما به شمار می آید.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: ناجا در تعامل مستمر با جامعه رسانه ای کشور سعی دارد واقعیت های موجود را انعکاس دهد .

وی ادامه داد: یکی از مزیت های نیروی انتظامی این است که همه می توانند بر عملکرد پلیس نظارت داشته باشند؛ علت رو به رشد بودن این مجموعه آن است که همه می توانند عملکرد ما را قضاوت کنند .

سردار اشتری، خطاب به اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: شما می توانید با تولید اطلاعات مأموریت های ناجا را تبیین کنید؛ ارتباط و تعامل با رسانه ها می تواند تأثیرات خوب و مثبتی برای ناجا به همراه داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به محور فعالیت های خبرنگاران، عنوان کرد: حضور اصحاب رسانه در برنامه های نیروی انتظامی و انعکاس اخبار قابل تقدیر است اما تبیین آنچه که بیانگر اقتدار و هوشمندی پلیس است نیز مهم به شمار می آید، این رویکرد منتج به آرامش روانی مردم و احساس امنیت می شود .

وی تأکید کرد: علاوه بر انعکاس اخبار، آگاهسازی جامعه بیش از پیش و تزریق امید به جامعه از رسالت اصحاب رسانه است .

سردار اشتری بیان کرد: روابط سالم مبتنی بر اعتماد و بر موازین قوانین دارای اهمیت حیاتی است و باید بر تحقق این مهم اهتمام شود، وجود یا عدم وجود احساس امنیت در جامعه علاوه بر عملکرد رسانه ها به رویکرد ناجا بستگی دارد .

وی خاطر نشان کرد: امروز به برکت خون شهداء ، هوشمندی مقام معظم رهبری، هوشیاری مردم و در صحنه بودن دستگاه های نظامی، انتظامی، اطلاعاتی امنیت مطلوبی در کشور حاکم است و باید شکرگزار این مهم باشیم.

سردار اشتری ادامه داد: نوع تصویر و روایتی که رسانه ها از پلیس برای جامعه منعکس می کنند، مهم است و باید واقعی ، پرصلابت و مشفقانه باشد.

وی خطاب به اصحاب رسانه مطرح کرد: پذیرای دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم و مایلیم اگر ضعفی وجود داشته باشد پیش از انعکاس که باعث ناامیدی داخلی و خرسندی دشمنان شود از طریق ارتباطات موثر به خود مجموعه منعکس شود.

سردار اشتری تأکید کرد: شما خبرنگاران، چشمان بینا و بیدار ما هستید و مجموعه نیروی انتظامی به خبرنگاران اعتماد دارد.

وی با اشاره به حجم عملیات روانی بر مأموریت های پلیس،عنوان کرد: امروز حجم عملیات روانی بر مأموریت های نیروی انتظامی زیاد است؛ اگر اقتدار و محبوبیت پلیس کم شود دشمن به هدف رسیده و کشور نیز متضرر می شود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: گاهی اوقات بر مبنای مأموریت ها، میزان عملیات روانی علیه ناجا زیاد می شود و مدیریت و خنثی سازی رسانه ها در این میان بسیار کارساز است چرا که خنثی سازی توسط رسانه ها به آرامش روانی جامعه کمک می کند.

سردار اشتری ادامه داد: امروز فضای مجازی بستری است که باید از آن استفاده کنیم اما اگر از این ظرفیت استفاده بهینه نشود و هوشیار نباشیم لطمه خواهیم خورد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی برای ما نیز یک فرصت تلقی می شود ، ادامه داد: ممکن است بر مبنای شرایطی تصویری از عملکرد مأمور ما منعکس شود و رفتار و عملکردی دیده شود که با اصول و مبانی ما مطابق نیست لذا  ما با استفاده از این ظرفیت بلافاصله پیگیری و با بررسی اقدام می کنیم.

این مقام عالی انتظامی کشور مطرح کرد: همه شهروندان و همچنین اصحاب رسانه چون بازرسین ما هستند و تمام وقت از حقوق شهروندان دفاع می کنیم .

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد : همچنان که انعکاس عملکرد مثبت کارکنان موجب تزریق انرژی و انگیزه به کارکنان می شود .

وی خطاب به خبرنگاران اشاره کرد : شما اصحاب رسانه باید همراه و کمک پلیس باشید تا بتوانیم آسیب ها را به حداقل برسانیم و اجازه ندهیم برخی با سوء استفاده حقوق مردم را تضعیف کنند.

سردار اشتری با بیان اینکه کاهش میزان تلفات جاده ای از اولویت های ناجا است، ادامه داد: تمام توان خود را برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای متمرکز کرده ایم، مطابق آمار براساس اقدامات صورت گرفته در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میزان تصادفات و تلفات جاده ای ۴.۵درصد کاهش و صرفا در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد سال گذشته ۷.۵ درصد داشته ایم.

وی تأکید کرد: نیروی انتظامی و اصحاب رسانه یک مجموعه واحد هستند چرا که هدف همگی تأمین و توسعه آرامش و آسایش مردم است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: به دنبال استفاده از ظرفیت رسانه ها هستیم ، رویکرد ما حرفه ای و تخصصی شدن است، توقع داریم در موضوعات خبری و اطلاع رسانی نیز اصحاب رسانه، حرفه ای و تخصصی وارد عمل شوند.

وی گفت: آمادگی برگزاری جلسات مشترک ، استفاده از نظرات ، انتقادات و پیشنهادات اصحاب رسانه را داریم.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که عملکرد پلیس باید با اقتدار توأم با مهربانی، رأفت و عدالت باشد، افزود: تلاش ما نیز حرکت در مسیر فرمایش معظم له است؛ امروز پلیس افتخار دارد اخلاق مدار باشد .

وی اضافه کرد: به جهت اشراف به سازمانم شهادت می دهم که کارکنان ناجا اخلاق مدار هستند و به دنبال این هستند که متواضعانه رفتار کنیم.

وی در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی و رویکرد پیشگیرانه عنوان کرد: معتقدیم پیگیری و پیشگیری اجتماعی بر اقدامات انتظامی اولویت دارد .

سردار اشتری اشاره کرد: مبنای پیشگیری را از فرد، خانواده ، مدارس، دانشگاه ها و کارگاه می دانیم .

وی یادآور شد: اصحاب رسانه می توانند در موضوعات پیشگیرانه اجتماعی به نیروی انتظامی یاری دهند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به معضل اعتیاد و معتادان متجاهر در جامعه، خاطر نشان کرد: بارها اعلام کرده ایم نیروی انتظامی این آمادگی را دارد در کثری از هفته تمام معتادان را جمع آوری کنیم اما آنچه که حائز اهمیت است نگهداری و ساماندهی معتادان می باشد، هر چند تلاش هایی در این زمینه صورت گرفته است .

وی اضافه کرد: بسیاری از مطالبات و توقعات صرفا متوجه پلیس نیست و نیازمند همکاری همه دستگاه ها است؛ شما اصحاب رسانه باید از هر دستگاه به اندازه سهم و مسئولیت خود مطالبه کنید.

سردار اشتری بیان کرد: این اراده و آمادگی در نیروی انتظامی وجود دارد که تعامل با اصحاب رسانه تقویت شود و صمیمی تر صورت بگیرد، انشاء الله بتوانیم در عرصه ارتباط با رسانه ها بیش از گذشته موفق باشیم.

فرمانده ناجا گفت: معتقدیم اصحاب رسانه و خبرنگاران بهترین واسط میان ناجا و افکار عمومی هستند در واقع خبرنگاران پل ارتباطی نیروی انتظامی و مردم محسوب می شوند.

گفتنی است؛ در این مراسم برخی از مدیران مسئول خبرگزاری ها ، روزنامه ها و خبرنگاران دیدگاه و نقطه نظرات خود را بیان کردند؛ همچنین در پایان این مراسم از خبرنگاران و اصحاب رسانه حوزه انتظامی تقدیر شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *