فرافکنی آل سعود برای فرار از رسوایی های بی پایان

سخنان اخیر عادل جبیر وزیر خارجه رژیم آل سعود، نشان از فرار رو به جلو و فرافکنی از رسوایی های این رژیم در روز های اخیر است.
به گزارش سادس به نقل از نکته آنلاین؛ پس از انتشار گزارش محرمانه دخالت رژیم آل سعود در حادثه ۱۱ سپتامبر و افشای همکاری این رژیم با گروهک منافقین، عادل جبیر امور وزیر خارجه سعودی ها بار دیگر برای انحراف افکار عمومی، سخنان مضحکی را علیه کشورمان به زبان راند.
عادل جبیر چند روز پیش در مصاحبه ای گفته بود “فعالیت‌های خصمانه ایران در حمایت از حزب‌الله در لبنان، سوریه، عراق و تلاش برای فرستادن اسلحه برای حوثی‌ها در یمن ادامه دارد.”
وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با یورو نیوز ادعا کرده بود “۳۵ سال تجاوز از سوی ایران به عربستان سعودی و متحدانش کافی است و ما چنین چیزی را تحمل نخواهیم کرد.”
این اولین بار نیست که عادل جبیر علیه ایران سخن می گوید او از هر فرصتی برای حمله به ایران استفاده می کند.
این سخنان مضحک و ادعاهای واهی باعث شد تا مقامات ایران واکنش های تندی در پاسخ به وی نشان دهند.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به عادل جبیر گفت: وزیر امور خارجه عربستان نمی‌تواند با فرافکنی افکارعمومی جهان را از رسوایی‌های بی پایان کشورش به عنوان پدر القاعده منحرف کند.
وی افزود: عادل الجبیر که این روزها سخت سرگرم پاک کردن جای پای دخالت های سران ، مقامات  و سازمان های رسمی کشورش در عملیات‌های گوناگون تروریستی چند دهه اخیر است، گمان می‌برد با فرافکنی می‌تواند افکارعمومی جهان را از رسوایی های بی پایان کشورش به عنوان  پدر القاعده و داعش  منحرف کند.
قاسمی اظهار کرد: البته قابل درک است که وزیر خارجه سعودی روزهای سختی را در آستانه انتشار گزارش محرمانه ١١ سپتامبر سپری کرده و روزهای سخت‌تری را نیز انتظار می کشد. بدون تردید ابعاد و تبعات چنین اطلاعات مهمی در مورد منابع کشور حامی تروریسم از دیدگاه افکار عمومی دنیا و ملت‌های قربانی تروریسم در سالهای پس از ١١ سپتامبر ٢٠٠١ مخفی نخواهد ماند.
قاسمی گفت: عادل الجبیر ظاهرا هر موقع دچار سرخوردگی  می‌شود سخنان مضحکی را در مورد کشورمان بزبان می آورد که به وی توصیه می شود در چنین مواقعی از اظهار نظر اجتناب ورزد و به عواقب سخنان خود کمی بیشتر بیاندیشد.
پس از واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به سخنان عادل جبیر، معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری نیز نسبت به سخنان اخیر وزیر خارجه عربستان واکنش تندی نشان داد.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری خطاب به وزیر خارجه عربستان در صفحه توئیتر خود نوشت: زمانی که در مدینه ‘مذکره النصیحه’ نوشته و پدران شما افراط و ترور را بر اساس آن صادر و امام برای دنیا تعیین کردند، شما کودک بودید.
حمید ابوطالبی افزود: تا به زانو درآمدن و اتمام بودجه نفتی شما زمان لازم است، فشار مالی برای هزینه های حمایت از ترور، افراط و آدم کشی نتیجه می دهد.
وی تاکید کرد: سه دهه، رابطه پدران شما و ایران دوستانه بوده؛ کودکان که وزیر می شوند، ابتدا پدرانشان را نقد می کنند؛ این خود بزرگ پنداری است.
همچنین محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اظهار نظر دیگر گفته است: کنسولگری عربستان در شمال عراق به ‌منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کومله کمک می‌کند و تروریست به ایران، اعزام می‌کند.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *