کلاهبردار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی در گلستان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان از دستگیری شیاد کلاهبردار که در قالب فروش لاستیک خودرو اقدام به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس  سردار “سید محمود میرفیضی”  با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب گرگان با موضوع دادخواهی یکی از شهروندان مبنی بر سوء استفاده از کارت عابر بانک وی مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: شاکی در مراجعه به ماموران اظهار داشت؛ شماره کارت خود را به فردی که لاستیک فروش بوده و از اعتبار خاصی برخوردار است داده و حدود ۱۸۰ میلیون ریال پول به کارت من واریز شد که مبلغ مورد نظر را فرد لاستیک فروش از کارت من برداشت و پس از مدتی متوجه شدم که موضوع کلاهبرداری بوده است.

این مقام انتظامی استان همچنین گفت: با توجه به اظهارات شاکی و تحقیقات مقدماتی ماموران دریافتند فرد کلاهبردار به دلیل اعتمادی که اقوام به وی داشتند شماره کارت آنان را با زیرکی خاصی گرفته و در تماس با افرادی که متقاضی دریافت لاستیک بودند پول به حساب اقوام واریز و بدون کوچکترین گذاشتن اثری از خود پول را از اقوام دریافت و از این طریق کلاهبرداری می‌کرد.

رئیس پلیس گلستان تصریح کرد: متهم در اقدامی دیگر رانندگان آژانس را نیز به عنوان انجام کار خدماتی خود به خدمت گرفته و با چرب زبانی و کسب اعتماد شماره کارت عابر بانک آنان را نیز دریافت می کرد.

وی اضافه‌کرد: پس از اخذ شماره کارت عابر بانک رانندگان آژانس به آنان می گفت به بانک رفته و مبلغی که به آن کارت واریز می‌شود را پس از کسر کردن مبلغ کرایه به حساب وی واریز کنند.

سردار میرفیضی با بیان اینکه حوزه فعالیت این شخص در سه استان شمالی، تهران و خراسان شمالی بوده است افزود: متهم طی یک عملیات با هماهنگی مراجع قضائی شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به تحقیقات تخصصی صورت گرفته خاطرنشان کرد: در تحقیقات تخصصی انجام شده متهم تاکنون به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری اعتراف کرد.

گفتنی است تاکنون تعدادی از شکات در سطح استان‌های شمالی شناسایی و متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *