خطای انسانی مؤثرترین عامل در تصادفات رانندگی / فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان این که خطای انسانی مؤثرترین عامل در تصادفات رانندگی است، گفت: فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “جعفر آژنگ” در دومین کمیسیون تحول راهور انتظامی کردستان، با تبریک سالروز میلاد امام حسین (ع)، اظهار داشت: در فروردین ماه، آمار تلفات تصادفات رانندگی در حوزه درون شهری استان، در مقایسه با سال قبل ۳۳ درصد کاهش داشته ضمن این که طی این مدت، آمار مجروحان تصادفات نیز با هفت درصد کاهش مواجه بوده است.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده در بخش درون شهری به ترتیب عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و تخطی از سرعت مطمئنه و در بخش برون شهری نیز عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ، بیشترین علل تصادفات در استان کردستان بوده است.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به تلاش جهت به حداقل رساندن تلفات تصادفات ، بیان داشت: در حوزه پلیس راهور و پلیس راه زحمات زیادی کشیده می شود که باید قدردان آنها بود، اما کاستی ها و مشکلاتی وجود دارد که باید در راستای کاهش تصادفات و جلب رضایتمندی مردم، آنها را رفع کرد.

این مقام انتظامی با تاکید بر ضرورت برخورد مناسب با رانندگان، تصریح کرد: مردم، سرمایه های اجتماعی نیروی انتظامی هستند و هنگام اعمال قانون و برخورد با تخلفات، برخورد و نحوه رفتار پلیس باید به نحوی باشد که مردم، اعمال قانون را تنها برای حفظ جان خود بدانند.

سرهنگ آژنگ با بیان این که خطای انسانی مؤثرترین عامل در تصادفات رانندگی است، به ضرورت فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد و هر چه در این زمینه تلاش کنیم، به میزان چشمگیری تصادفات کاهش خواهد داشت.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ ترافیکی تنها وظیفه پلیس نیست و سایر دستگاه های ذیربط به خصوص دستگاه های فرهنگی باید وظیفه خود را در این زمینه به نحو مناسب و شایسته انجام دهند.

این مقام انتظامی، وضعیت جاده ها را از دیگر عوامل مؤثر بر تصادفات عنوان کرد و بیان داشت: نقاط حادثه خیز جاده های استان باید شناسایی شده و ضمن انعکاس به دستگاه های مربوطه، پیگیری های لازم جهت رفع و اصلاح نقاط مذکور انجام شود.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان در خاتمه با تاکید بر ضرورت حضور پر رنگ کارکنان پلیس راه در محورهای مواصلاتی، خاطرنشان کرد: استقرار تیم های پلیس راه در محورها نباید تداعی کننده کمین باشد، چرا که حضور آشکار پلیس، از مهم ترین عوامل کاهش تصادفات است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *