درخواست وزارت خارجه روسیه از پوتین برای اخراج ۳۵ دیپلمات آمریکایی

وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام دولت اوباما خواستار اخراج ۳۵ دیپلمات آمریکایی شد.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام دولت اوباما خواستار اخراج ۳۵ دیپلمات آمریکایی شد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرد از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور خواسته است ۳۵ دیپلمات آمریکایی را عناصر نامطلوب اعلام و آنها را اخراج کند.

وی با بیان اینکه اتهامات واشنگتن علیه مسکو درباره مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ بی‌پایه است، همچنین گفت: مسکو اقدامات آمریکا در قبال روسیه را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه بر همین اساس از رئیس جمهور این کشور خواست ۳۱ نفر از اعضای سفارت آمریکا در مسکو و همچنین چهار نفر از کارمندان کنسولگری آمریکا در سن‌پترزبورگ از خاک روسیه اخراج شوند.

لاوروف همچنین خاطرنشان کرده که دولت اوباما در پی آن است که روسیه را مقصر شکست‌هایش در عرصه سیاست خارجی جلوه دهد.

در حالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا  دستور وضع تحریمهای جدید علیه روسیه را به‌خاطر دخالت مقامهای مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روسی را به‌اتهام جاسوسی صادر کرده، سخنگوی کرملین امروز قول داد تا اقدامات تلافی جویانه‌ای را انجام خواهد داد.

آمریکا به دیپلماتهای روسی ۷۲ ساعت فرصت داده است تا خاک این کشور را ترک کنند. اوباما پیش از این قول داده بود که روسیه با تبعات منفی اقداماتش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ روبه‌رو خواهد شد. مقامهای آمریکایی به‌طور مستقیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را متهم کرده‌اند که شخصاً دستور حملات سایبری به گروه‌های سیاسی دموکرات در آمریکا را صادر کرده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *