مربی ‌تیم ملی جودو چقدر حقوق می خواهد؟

به گزارش سادس:

رئیس فدراسیون جودو و کوراش گفت: مربی یونانی مدنظر برای تیم ملی حقوق ماهانه ۸ هزار یورو را درخواست کرده بود.

به گزارش مشرق، محمد درخشان دقایقی پیش در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در سالن جلسات هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم به جایگاه قبلی خود در آسیا و جهان باز گردیم نیازمند یک برنامه‌ریزی بنیادی در بحث استعدادیابی و پرورش استعدادها هستیم. برای این کار در گام نخست استان‌های شاخص استعدادیاب را شناسایی کردیم. استان‌هایی که قدمت‌دار، دارای قهرمان جودو، نخبه‌پرور و غیره بودند شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه کمک‌ها شامل، بودجه، لباس، تاتامی و غیره بوده است خاطرنشان کرد: برترین‌ها توسط گروه استعدادیاب شناسایی می‌شوند و از میان آنها برگزیدگان برتر به تیم ملی راه می‌یابند.

رئیس فدراسیون جودو و کوراش گفت: ۶ استان هدف شامل خراسان رضوی، خراسان شمالی، تهران، البرز، ایلام و لرستان هستند و توان برخی استانها بیش از حد تصور بود و یکی از پایگاه‌های استارت خورده در چناران بوده است.

درخشان تأکید کرد: با توافق اداره کل ورزش و جوانان و هیئت جودو خراسان رضوی و همچنین آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه همکاری امضاء می‌کنیم تا جودوی ایران به وضعیت سابق خود و حتی بهتر از آن برگردد.

وی ادامه داد: مدت ۳ ماه است که دوره جدید مدیریتی در این فدراسیون آغاز شده ‌و از ابتدای این دوره سفرهای استانی را داشته‌ایم که ۲ نوبت آن به مشهد بوده است.

رئیس فدراسیون جودو و کوراش در ارتباط با برنامه‌های فدراسیون جودو و کوراش کشور در بحث المپیک گفت: جودو در المپیک یونان با سهمیه کامل حاضر بود و آرش میراسماعیلی و عباس میران موفق به کسب مدال طلا شدند و در المپیک ژاپن نیز تیم ملی جودوی ایران مقام سوم را کسب کرد و در المپیک برزیل هم حاضر بودیم اما نتایج قابل قبولی کسب نکردیم.

درخشان بیان کرد: جودوی ایران همگام با جودوی روز دنیا پیش نرفت و تغییرات جدید پس از المپیک رصد نشد تا روی آن کار شود و همین مهم عامل اصلی عقب‌افتادگی ایران بود و مشکل دیگر نیز اداره فدراسیون جودو و کوراش کشور با سرپرستی بود.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی جایگاه ویژه‌ای در این رشته دارد، بیان کرد: خراسان رضوی در سال ۹۴ قهرمان کشور در تمامی رده‌های سنی شد و این استان در سال جاری افتخارات خوبی کسب کرده و جای نماینده بانوان خراسان رضوی در لیگ برتر خالی است و امیدواریم که با اقدامات مسئولان استانی این جای خالی پر شود.

رئیس فدراسیون جودو و کوراش تصریح کرد: حمایت از قهرمانان ملی، آسیایی و جهانی در دو سطح استانی و ملی انجام می‌دهیم و هیئت جودو خراسان رضوی پس از تهران در جایگاه دوم کشور است و فدراسیون همکاری‌های مشترکی با هیئت‌های استانی دارد و انتظار دارد تا هیئت‌های استانی کارهای خواسته شده به درستی انجام دهند.

درخشان در اترباط با آخرین وضعیت حضور مربی یونانی در تیم ملی جودو آقایان بیان کرد: در ارتباط با مربی یونانی خواسته ما قرارداد اولیه ۶ ماهه بود و وی ۴ ساله خواست و مذاکره با ایلیا دیس یونانی با این شرایط بی‌نتیجه است و اگر نشد روی گزینه‌های دیگر کار می‌کنیم و همزمان نیز روی گزینه‌های آذربایجانی، ازبکستانی، روسی و چینی هم کار کردیم اما اولویت نخستمان مربی یونانی است.

وی با اشاره به اینکه اردوی تیم ملی فعال است، گفت: در قیمت مردان سرمربی ایرانی در رأس کار است و مربیان خارجی به عنوان کمک مربی همکاری خواهند کرد و معتقدیم که مربیان حرفه‌ای دنیا کار غیرحرفه‌ای نمی‌کنند و حقوقشان را می‌گیرند و کار خواسته شده را به نحواحسن انجام می‌دهند و مربیان خارجی کم‌ حاشیه‌تر از مربیان ایرانی هستند.

رئیس فدراسیون جودو و کوراش گفت: خبر مشکلات مالی در فدراسیون جودو و کوراش تکذیب می‌کنم و حقوق مربیان، برگزاری اردو و توزیع ۳۰۰ دست لباس که بدون بودجه محقق نمی‌شود و وزارت ورزش و جوانان هم حمایت خوبی از این فدراسیون داشته است و پول‌ها به جای هزینه در حاشیه در متن کار هزینه می‌شوند.

درخشان ادامه داد: اسپانسر مالی در بخش‌های مختلف ائم از تیم ملی، لباس ورزشکاران و غیره خوب بوده است و وارد سامانه ۳۰۹۰ هم شده‌ایم تا همچون تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی از حمایت مردمی در سطح ملی برخوردار باشیم.

وی ادامه داد: درآمدزایی یکی از دغدغه‌ها است و اگر بودجه موجود به خوبی تزریق شود با مشکلی مواجه نخواهیم بود و مربی یونانی مدنظر هم حقوق ماهانه ۸ هزار یورو را درخواست کرده بود و پیشنهاد ما ۷ هزار یورو بود و عدم همکاری تا این لحظه به دلیل مسائل مالی نبوده است و فقط مسئله مالیات بود که ما کوتاه آمدیم.

رئیس فدراسیون جودو و کوراش بیان کرد: برای تیم ملی بانوان باید یک مربی خارجی در رأس کار باشد و در این رابطه با یک مربی ترکمنستانی و دو مربی ازبکستانی صحبت کرده‌ایم که البته به نتیجه‌ای رسیده‌ایم.

درخشان افزود: مسئولان فدراسیون نباید هر حرفی بزنند و فدراسیون در بحث خبر واحد اطلاع‌رسانی دارد و از اعلام حرف‌های پراکنده و حاشیه‌ساز جلوگیری کنیم و شکایت زارعیان را از طریق قوه قضائیه داشتیم و وی قبلاً عضو تیم ملی بوده اما کاپیتان تیم ملی نبوده ‌که اعلام کرده کاپیتان تیم ملی ممنوع‌المصاحبه شده ‌و ما از وی شکایت نداشته‌ایم و او اکنون عضو تیم ملی نیست و فدراسیون با هیچکس مشکل ندارد و اجازه ایجاد مشکل هم به هیچکس نمی‌دهد.

وی گفت: نزدیک‌ترین بازی پیش رو مسابقات قهرمانی در آسیا در هنگ‌کنگ بود که میزبان اعلام عدم آمادگی داشته ‌اما جودو رویدادهای زیادی دارد و فعالیت‌هایش متوقف نمی‌ود.

رئیس فدراسیون جودو و کوراش ادامه داد: برای المپیک ۲۰۲۰ به دنبال رشد کمی و کیفی هستیم و تلاشمان کسب سهمیه کامل در دو بخش مردان و زنان است و کسب مدال هم کار سختی نیست و با توان ورزشکاران ایرانی این مهم دور از دسترس نیست و اگر نتوانیم مدال بگیریم عمر خودمان را تلف کرده‌ایم و نباید کم‌کاری‌های خود در چیزهایی سر بریدن توسط داور، مافیای پشت پرده و غیره اعلام کنیم و ۴ سال برای اینکه استعداد را به مدال برسانیم زمان کمی نیست.

درخشان گفت: پیش‌بینی شده که اردوهای تیم ملی فقط در تهران نباشد و در سطح استان‌ها برگزار شود و میزبان این اردوها در خراسان رضوی مشهد و چناران هستند.

وی بیان کرد: سلطانی‌فر شناخت خوبی از ورزش قهرمانی دارد که یکی از آنها جودو است و در ورزش قهرمانی اخلاق حرف اول و آخر را می‌زند و چهارچشمی در موارد نظارتی مانند دوپینگ هوشیار هستیم و اجازه آلوده شدن این ورزش به مواد نیروزا را و تست‌های دوپینگ از ابتدای ورود ورزشکار به تمرین تا زمان مسابقه در چند نوبت گرفته می‌شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *