بزرگداشت ایام محرم زمینه ساز بسیج جهانی مسلمانان علیه استکبار/ افتخار پلیس، برقراری نظم و امنیت پرچمداران نهضت حسینی است

آیت الله فاضل گلپایگانی در جمع عزاداران حسینی، محرم هر سال را تجدید میثاق با مکتب آسمانی اسلام و پیامبر اعظم و ائمه معصوم دانست و گفت: بزرگداشت ایام محرم زمینه ساز بسیج جهانی مسلمانان علیه استکبار است.

به گزارش  سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، آیت الله «محمدحسن فاضل گلپایگانی» نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری در استان تهران در جمع عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) که به میزبانی فرماندهی انتظامی استان در حسینیه سنندج برگزار شد ، گفت: عاشورا آنچنان مدیریت شد که هرچه زمان بر زمین می گذرد شعاع وجودیش بیشتر و دل ها را به سوی خود بهتر جذب می کند.

وی با اشاره به اینکه، خط و سیر قیام کربلا از شروع تا پایانش بر گرفته از آیات و روایات نورانی قرآن است، بیان داشت: مهلتی که امام حسین(ع) هنگام شب برای دعا، ‌استغفار و نیایش گرفته بود همه در عمق قرآن نهفته است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری همچنین با بیان اینکه اصلاح امت بدون حاکمیت قرآن امکان پذیر نیست، افزود: جهانیان و مسلمانان بدانند که قیام کربلا و نهضت عاشورا قرآنی و الهی است و نشات گرفته از راه و رسم و دستورات پیغمبر اسلام است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع)، کربلا و روز عاشورا، محصور و محدود به شیعیان و جهان اسلام نیست افزود: عاشورا و محرم الحرام فخر همه مسلمانان و ادیان مختلف است.

آیت الله گلپایگانی گفت: فلسفه قیام کربلا را ابا عبدالله الحسین با مدیریت عالمانه بر اساس آینده نگری ترسیم کرد تا همچنان که قرآن می خواهد با انقلاب، زمینه جهانی شدن دین اسلام در مقابل همه مخالفت های مشرکان فراهم شود.

قیام عاشورا زمینه ساز مبارزه علیه استکبار و ظالمان

آیت الله گلپایگانی در ادامه گفت: محرم ماه نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیای خداست که با قیام خود در مقابل طاغوت ، تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد و بعد از عاشورا بود که قیام علیه طاغوتیان و استکبار شروع شد.

وی بزرگداشت حماسه عاشورا را یک وظیفه دینی و ملی برای مسلمانان دانست و گفت: باید محرم هر سال را تجدید میثاق با مکتب آسمانی اسلام و پیامبر اعظم و ائمه معصوم دانست.

آیت الله گلپایگانی افزود: استکبار جهانی همواره درصدد توطئه و ضربه زدن به اسلام و عقاید مذهبی مسلمانان است، غافل از اینکه ملت بزرگوار و عاشق ولایت ایران اسلامی با رهبری منسجم و مقتدر و حماسه پر شور حسینی همه این نقشه ها را خنثی خواهند کرد.

افتخار پلیس در ایام محرم، برقراری نظم و امنیت پرچم‌داران نهضت حسینی

آیت الله گلپایگانی افتخار پلیس در ایام محرم را برقراری نظم و امنیت پرچم‌داران نهضت حسینی دانست و گفت: در دهه اول محرم پلیس به عنوان یکی از پرچم داران نهضت حسینی همگام با این پویش عظیم مردمی، ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه الهی عاشورا، برقراری نظم و امنیت پرچم داران نهضت حسینی را در ایام محرم عهده دار می باشد.

فاضل گلپایگانی با بیان اینکه ما امروز به نیروهای نظامی و انتظامی در کشورمان افتخار می کنیم، تاکید کرد: مردم نیز به نیروی انتظامی که در کنار وظایف ذاتی خود اقدام به برگزاری مراسم عزادرای می کند عشق می ورزند.

گفتنی است ؛ فرماندهی انتظامی استان کردستان علاوه بر برقراری نظم و امنیت عزاداران حسینی در دهه دوم محرم الحرام با دعوت از سخنرانان و مداحان مطرح و دادن اطعام به مردم در حسینیه سنندج میزبان عاشقان و محبان ابا عبدالله الحسین (ع) می باشد. /

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *