هدف شورای معتمد پلیس؛ سالم سازی جامعه و پیشگیری از جرایم

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه پلیس افزایش احساس امنیت در جامعه است ، گفت: شورای معتمد پلیس با هدف سالم سازی جامعه و پیشگیری از جرایم شکل گرفته است .

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “علیرضا صالحی ” در همایش شورای معتمد پلیس با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت معتمدین محلی در تامین امنیت شهروندان اظهار داشت: سرمایه اجتماعی پلیس، شما مردم هستید که با استفاده از کانال‌های مربوطه می توانید همکاری و مشارکت داشته باشید.

وی با اشاره به طرح شورای معتمد پلیس بر لزوم حرکت به صورت میدانی در این ماموریت تاکید کرد و حکومت اسلامی، قانون و نیز وجود دستورالعمل های ابلاغی از ناجا را در پیشبرد اهداف موثر دانست.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان حل و فصل اختلافات در محلات و جلوگیری از تشکیل پرونده های انتظامی و قضائی، رفع مشکلات محلی از طریق طرح مسائل و مشکلات با ادارات دولتی و چاره جویی اهالی محل برای رفع آنها، پیشگیری از ورود مسائل اجتماعی به حوزه­های امنیتی را از وظایف شورای معتمد پلیس دانست.

سردار صالحی با بیان اینکه هدف پلیس جلب رضایت مردم است ،گفت: هدف اصلی آسیب های اجتماعی محلات است و مردم باید مسائل و مشکلات خود را در شورای معتممدین مطرح و حل و فصل کنند.

وی به نقش پلیس در پشتیبانی از این شورا اشاره و تاکید کرد: در مسائلی که از دسترس مردم خارج است پلیس دخالت کرده و به صورت میدانی وارد عمل می شود و این مسئله و آسیب را برطرف می کند.

وی شورای معتمد پلیس را که در سال های اخیر مطرح و در محلات سراسر کشور اجرایی شد نمونه ای از تامین امنیت دانست و تاکید کرد: برای استفاده از ظرفیت های بسیج در طرح های اجتماعی پلیس، سهم ویژه ای قائل هستیم.

سردار صالحی افزود: همکاری دستگاه ها، ارگان های دولتی و خصوصی و سازمان های مردم نهاد با نیروی انتظامی باعث بالارفتن اعتماد عمومی، تبیین رویکردهای اجتماعی پلیس جامعه محور،اصلاح باورهای غلط و همکاری و همراهی بیشتر آحاد مردم با پلیس خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان در پایان از مردم خواست شما باید پلیس خود باشید و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرایم را انجام دهید و هرگونه موارد امنیتی وغیرامنیتی را از طریق تماس با تلفن ۱۱۰گزارش دهید و با استفاده از تلفن ۱۹۷ انتقادات، شکایات، پیشنهادات و تقدیر از عملکرد پلیس را مطرح کنید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *