کلاهبرداری ۷۰ میلیاردی از ۵۰ دامدار در کهگیلویه و بویراحمد

فردی که با چک بلا محل، ۲۱ هزار رأس دام به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال از دامداران خریداری و متواری شده بود با تلاش کاراگاهان استان در شهر اصفهان دستگیر شد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “مهدی انصاری” در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه ۵۰ نفر از دامداران شهرستان “بویراحمد” به پلیس آگاهی و شکایت علیه فردی به نام “رضا- ر” مبنی بر خرید احشام از آنها و وصول نشدن چک خریدار، ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری و عملیات ویژه پلیس آگاهی استان، تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق متهم مشخص شد وی دارای ۶ فقره سابقه جعل و کلاهبرداری است، گفت: با توجه به بالا بودن ارزش کلاهبرداری و حساسیت موضوع بلافاصله طی مکاتبه با دادستانی کل کشور، حکم ممنوعیت خروج متهم از کشور صادر شد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در تحقیقات گسترده پلیس مشخص شد این فرد با همدستی چند نفر دیگر پس از کلاهبرداری از دامداران استان های “کهگیلویه و بویراحمد” و “چهارمحال و بختیاری”، متواری شده اند.

وی ادامه داد: کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز سرنخ های به دست آمده موفق شدند، مخفیگاه این متهم را در شهر اصفهان شناسایی کنند.

سرهنگ انصاری گفت: پس از اخذ نیابت قضائی، تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد به اصفهان اعزام و پس از چهار شبانه روز تحقیقات نامحسوس در مخفیگاه ها و محل های تردد این فرد، موفق شدند متهم را در بازار میوه و تره بار دستگیر کنند.

وی ادامه داد: متهم در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد با استفاده از چک بلا محل، ۲۱ هزار رأس دام به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال را از دامداران خریداری کرده است؛ متهم پس از انتقال به یاسوج تحویل مرجع قضائی و روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تلاش کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری همدستان متهم، خاطر نشان کرد: مالباختگان به محض اطلاع از دستگیری این فرد کلاهبردار با تجمع در جلوی ساختمان پلیس آگاهی از عملکرد نیروی انتظامی استان تقدیر و تشکر کردند. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *