بازنشستگان ؛ سرمایه‌های معنوی پلیس در ارتقاء امنیت اجتماعی

جانشین فرماندهی انتظامی استان در مراسم تجلیل از خانواده های بازنشستگان پلیس استان با اشاره به جایگاه متعالی بازنشستگان در ساختار ناجا، بازنشستگان را سرمایه‌های معنوی پایدار پلیس در ارتقاء امنیت اجتماعی دانست.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” یوسف سپهوند ” با اشاره به تجارب بازنشستگان در طول دوران خدمت مقدس در بستر فراز و نشیب‌های فراوان اظهارداشت: خوشبختانه بازنشستگان ناجا و خانواده های فداکار آنان همواره با رهنمودهای موثر و دلسوزانه خود، زمینه ساز اقتدار و سربلندی روز افزون نیروی انتظامی در عرصه های گوناگون ماموریتی بوده اند.

وی افزود: پیشکسوتان و شاغلان ناجا وظیفه دارند، تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر این که “بازنشسته آیینه شاغل است” را به نحو شایسته در اذهان کارکنان جوان تر این سازمان به تصویر کشیده و همواره از تجارب بازنشستگان پلیس در راستای انجام هدفمند و موفقیت آمیز وظایف خود استفاده کنند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به نقش کلیدی خانواده های بازنشستگان در توسعه امنیت اجتماعی، افزود: خانواده های بازنشستگان ناجا همواره حامی و حمایت کننده پلیس بوده و در ایجاد امنیت پایدار نقش آفرینی می نمایند.

سپهوند با اظهار خرسندی از برگزاری مراسم تجلیل از خانواده بازنشستگان بیان داشت: بسی بدیهی وآشکاراست که هرگز تقدیر از بازنشستگان و پیشکسوتان در قالب مراسمی اینچنین نمی‌گنجد، زیرا اجر و مزد بی پایان زحمت وپایداری خانواده های بازنشستگان در پیشگاه خداوند منان همواره محفوظ است.

وی با اشاره به جایگاه متعالی بازنشستگان در ساختار ناجا ، بازنشستگان را سرمایه‌های معنوی پایدار پلیس در ارتقاءامنیت اجتماعی دانست و یادآور شد: بی تردید تکریم خانواده بازنشستگان ، تکریم ارزش‌های انسانی و اخلاقی است.

سرهنک سپهوند با تاکید بر این مطلب که هرگز در سیره و روش ائمه اطهار بازنشستگی به معنای خاص کلمه وجود ندارد، عنوان کرد: همواره باید به یاد داشته باشیم که هیچ گاه بازنشستگی به معنای دست از کار کشیدن نیست بلکه انسان می بایست تا آخرین لحظات عمر خود در بسترهای مختلف مشارکتی ، درجامعه و اجتماع پیرامون خود، فعالیت موثر و مفید داشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی استان اصلی ترین وظیفه کانون بازنشستگان استان مرکزی را ایجاد تشکلی برای هم اندیشی و اجتماع خیل عظیم بازنشستگان عنوان و بیان کرد : نگاه ما به مجموعه بازنشستگان پلیس باید به گونه ای باشد که همواره از تجارب ارزنده آنان در موفقیت و پیشبرد اهداف سازمان بهره ببریم که این امر نیز تنها در بستر برگزاری برنامه های هدفمند و تشکیل اتاق های فکر، قابل تحقق خواهد بود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی، دفاع از ارزش های ولایی و پاسداری از خون شهدا را میثاق مشترک همه کارکنان ناجا اعم از بازنشسته و شاغل دانست و تاکید کرد: بی تردید لازمه حل مشکلات بازنشستگان نیازمند یک تلاش جهادی و انقلابی است و پلیس استان همیشه ایام با تبیین چشم اندازهای مستمر و پویا از تمام ظرفیت های خود در راستای ارتقاء خدمات مطلوب تر به خانواده بازنشستگان پلیس استفاده خواهد کرد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده های بازنشستگان فرماندهی انتظامی استان مرکزی ، با اهدا لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *