دستگيري مرد هزار چهره با يك ميليارد كلاهبرداري

فردي كه با جعل چندين عنوان رسمي مسئولان ادارات دولتي و افراد صاحب نفوذ در استان هاي مختلف كشور اقدام به كلاهبرداري كرده بود در عمليات ويژه كارآگاهان پليس آگاهي فرماندهي انتظامي شهرستان “كاشان” دستگير شد.

به گزارش سادس سرهنگ كارآگاه “مهدي پورغلامحسين” فرمانده انتظامي شهرستان كاشان در تشريح جزئيات اين خبر به خبرنگار پايگاه خبري پليس گفت: به دنبال کسب خبري مبني بركلاهبرداري فردي با جعل عنوان مسئولان ادارات دولتي و افراد صاحب نفوذ، موضوع رسيدگي ويژه به اين پرونده در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي اين فرماندهي قرار گرفت.

وي افزود: در بررسي هاي بيشتر مشخص شد كه اين فرد كه از كلاهبرداران حرفه اي و سابقه دار است با جعل چندين عنوان رسمي از جمله مسئول گزينش ، بازيگر سينما، مدير گروه فيلمبرداري سريال قمربني هاشم، يكي از بازيگران تلويزيون، مامور يكي از ادارات استان مركزي، مدير عالي رتبه يكي از ادارات استان فارس و چندين عنوان ديگر در سطح استان هاي اصفهان، مركزي و فارس از مردم كلاهبرداري مي كند.

فرمانده انتظامي شهرستان كاشان ادامه داد: سرانجام با تحقيقات علمي و اقدامات تخصصي پليسي، هويت فرد مذكور به دست آمد و طي يك عمليات ضربتي با هماهنگي مقام قضائي در حالي كه قصد انجام كلاهبرداري از يكي از كسبه در بازار كاشان را داشت، شناسايي و دستگير شد.

وي با بيان اين كه متهم پس از مواجهه با دلايل و مستندات پليس، به انجام كلاهبرداري يك ميليارد ريالي از مردم با سوء استفاده از عناوين افراد صاحب نفوذ در استان هاي مختلف اعتراف كرد، گفت: تا كنون چهار نفر از مال باختگان از شهرهاي شيراز، اصفهان، اراك و كاشان شناسايي شدند و تلاش براي شناسايي ساير مالباختگان ادامه دارد.

اين مقام انتظامي از كساني كه به اين شيوه از آنان كلاهبرداري شده، خواست تا براي پيگيري پرونده خود و شناسايي متهم به پليس آگاهي فرماندهي انتظامي شهرستان كاشان مراجعه كنند.

سرهنگ “پورغلامحسين” ، يكي از شيوه هاي رايج كلاهبرداران را سوء استفاده از القاب و عناوين افراد صاحب نفوذ عنوان كرد و اظهار داشت: به شهروندان توصيه مي كنيم، فريب ظاهر و حرف هاي افراد شياد را نخورند و جهت انجام امور اداري و قانوني به شيوه هاي نا صحيح و افراد شياد متوسل نشوند و در مواجهه با افراد مامور نما، حتما اوراق و كارت شناسايي معتبر از آنان بخواهند.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *