دستگیری مرد هزار چهره با یک میلیارد کلاهبرداری

فردی که با جعل چندین عنوان رسمی مسئولان ادارات دولتی و افراد صاحب نفوذ در استان های مختلف کشور اقدام به کلاهبرداری کرده بود در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان “کاشان” دستگیر شد.

به گزارش سادس سرهنگ کارآگاه “مهدی پورغلامحسین” فرمانده انتظامی شهرستان کاشان در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: به دنبال کسب خبری مبنی برکلاهبرداری فردی با جعل عنوان مسئولان ادارات دولتی و افراد صاحب نفوذ، موضوع رسیدگی ویژه به این پرونده در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های بیشتر مشخص شد که این فرد که از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار است با جعل چندین عنوان رسمی از جمله مسئول گزینش ، بازیگر سینما، مدیر گروه فیلمبرداری سریال قمربنی هاشم، یکی از بازیگران تلویزیون، مامور یکی از ادارات استان مرکزی، مدیر عالی رتبه یکی از ادارات استان فارس و چندین عنوان دیگر در سطح استان های اصفهان، مرکزی و فارس از مردم کلاهبرداری می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان ادامه داد: سرانجام با تحقیقات علمی و اقدامات تخصصی پلیسی، هویت فرد مذکور به دست آمد و طی یک عملیات ضربتی با هماهنگی مقام قضائی در حالی که قصد انجام کلاهبرداری از یکی از کسبه در بازار کاشان را داشت، شناسایی و دستگیر شد.

وی با بیان این که متهم پس از مواجهه با دلایل و مستندات پلیس، به انجام کلاهبرداری یک میلیارد ریالی از مردم با سوء استفاده از عناوین افراد صاحب نفوذ در استان های مختلف اعتراف کرد، گفت: تا کنون چهار نفر از مال باختگان از شهرهای شیراز، اصفهان، اراک و کاشان شناسایی شدند و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

این مقام انتظامی از کسانی که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده، خواست تا برای پیگیری پرونده خود و شناسایی متهم به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان مراجعه کنند.

سرهنگ “پورغلامحسین” ، یکی از شیوه های رایج کلاهبرداران را سوء استفاده از القاب و عناوین افراد صاحب نفوذ عنوان کرد و اظهار داشت: به شهروندان توصیه می کنیم، فریب ظاهر و حرف های افراد شیاد را نخورند و جهت انجام امور اداری و قانونی به شیوه های نا صحیح و افراد شیاد متوسل نشوند و در مواجهه با افراد مامور نما، حتما اوراق و کارت شناسایی معتبر از آنان بخواهند.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *