پوسیدگی دندانی، دومین بیماری عفونی قرن در کشورهای جهان سوم


رییس هفدهمین همایش سالانه انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی و و زیبایی ایران با اشاره به اینکه بعد از سرماخوردگی، پوسیدگی دندان دومین بیماری عفونی قرن و یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی در کشورهای جهان سوم به شمار می‌رود، گفت: رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم در بهداشت دهان و دندان‌ها نقش مهمی دارند.

به گزارش سادس، دکتر امیر قاسمی – متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی اظهار کرد: همایش سالانه انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه سال‌جاری در هتل اسپیناس پالاس با هدف ارتقای سطح علمی همکاران و ارائه آخرین دستاوردهای علمی در جهت بهبود و درمان در حیطه دندانپزشکی ترمیمی با حضور سخنرانانی از کشورهای ایتالیا، سوئیس، لبنان، ترکیه و امریکا برگزار می‌شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: از آنجایی که بیشترین مراجعه کننده برای درمان در مطب‌های دندانپزشکی در حیطه پوسیدگی است، این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی گفت: پوسیدگی دندانی هنوز درصد زیادی از مردم را درگیر خود کرده و علیرغم تلاش‌هایی که در ایران انجام شده، اما آمار پوسیدگی دندان‌ها بالا رفته و باید با استفاده از ابزارهای علمی بتوانیم به مقابله با پوسیدگی برآییم.

قاسمی اظهار داشت: اخیرا زیبایی و درمان‌های زیبایی هم جای وسیعی در تمام حیطه‌های پزشکی و دندانپزشکی به خود اختصاص داده‌اند که در این حیطه هم دندانپزشکی ترمیمی مسولیت عمده‌ای از این درمان‌ها را بر عهده دارد.

وی گفت: اعتقاد دارم که رشته تخصصی ما وظیفه عمده درمان‌های دندانپزشکی مورد نیاز جامعه را بر عهده دارد و هر حرکت علمی در این راستا منجر به پیشرفت و بهبود وضعیت بیماران خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این همایش، این متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی تصریح کرد: نقش مهم رسانه‌ها در تمام دنیا در بالا بردن افزایش آگاهی مردم در پیشگیری و بهداشت دهان و دندان‌ها برای رفع پوسیگی بسیار موثر است تا به این ترتیب از این عارضه که منجر به صدمات جسمی و هزینه گزافی برای بیمار می‌شود، جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دستگیری مربی دو قهرمان المپیک به اتهام تجاوز

ی آبان ۷ , ۱۳۹۶
به‌ گزارش ‌سادس ‌و ‌به نقل از رویترز، مربی سابق تیم شنای المپیک استرالیا به دلیل اتهام تجاوز به کودکان روز جمعه بازداشت شد. قرار است که ماه آینده برای این مربی دادگاه برگزار شود. پلیس کوینیزلند در بیانیه‌ای در این رابطه اعلام کرد: ولکرز ۵۹ ساله پنج مورد اتهام […]