دستگیری باند جعل مدارک تحصیلی در بوشهر

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری یک باند جعل مدرک تحصیلی خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فرج شجاعی” اظهار داشت: در پی کسب اخباری مبنی بر تشکیل باند جعل مدرک تحصیلی در مقاطع تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و مدارک مهارت فنی مورد تایید آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای توسط مدیر یکی از  مدارس غیر انتفاعی بوشهر با همکاری شوهرش، مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات جامع، پیرامون موضوع و اطمینان از صحت آن توسط کارشناسان پلیس آگاهی با هماهنگی مراجع قضائی، تعدادی از مالباختگان شناسایی شدند و تحقیقات لازم از آنان انجام شد.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به این که متهمان با اخذ مبالغی از یک میلیون و د۲۰۰ هزار تومان تا سه میلیون تومان اقدام به جعل این مدارک می کردند، عنوان کرد: پس از انجام هماهنگی با مراجع قضائی، ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام اقدامات اطلاعاتی، محل سکونت متهمان را شناسایی کردند و اقدامات لازم در راستای دستگیری آن ها صورت گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسی از منزل متهمان، ۴۶ پرونده تحصیلی و تعدادی سربرگ مختلف مدارس و دانشگاه ها، ۶ عدد انواع کارت های بانکی و همچنین چهار فقره گواهی مهارت از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی مهرهای جعلی کشف و ضبط شد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در تحقیقات انجام شده، متهمان، تمام اتهام های وارده را پذیرفتند و به کلاهبرداری و جعل مدارک تحصیلی اعتراف کردند که پس از تکمیل تحقیقات، پرونده به دادسرا ارسال شد و متهمان روانه زندان شدند .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *