دستگيري باند جعل مدارک تحصيلي در بوشهر

رئيس پليس آگاهي استان از دستگيري يک باند جعل مدرک تحصيلي خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ “فرج شجاعي” اظهار داشت: در پي کسب اخباري مبني بر تشكيل باند جعل مدرک تحصيلي در مقاطع تحصيلي ديپلم و پيش دانشگاهي و مدارک مهارت فني مورد تاييد آموزش و پرورش و فني و حرفه اي توسط مدير يکي از  مدارس غير انتفاعي بوشهر با همکاري شوهرش، مراتب در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: پس از انجام تحقيقات جامع، پيرامون موضوع و اطمينان از صحت آن توسط کارشناسان پليس آگاهي با هماهنگي مراجع قضائي، تعدادي از مالباختگان شناسايي شدند و تحقيقات لازم از آنان انجام شد.

رئيس پليس آگاهي استان با اشاره به اين که متهمان با اخذ مبالغي از يک ميليون و د200 هزار تومان تا سه ميليون تومان اقدام به جعل اين مدارک مي کردند، عنوان کرد: پس از انجام هماهنگي با مراجع قضائي، ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري با انجام اقدامات اطلاعاتي، محل سکونت متهمان را شناسايي کردند و اقدامات لازم در راستاي دستگيري آن ها صورت گرفت.

اين مقام انتظامي بيان کرد: در بازرسي از منزل متهمان، 46 پرونده تحصيلي و تعدادي سربرگ مختلف مدارس و دانشگاه ها، 6 عدد انواع کارت هاي بانکي و همچنين چهار فقره گواهي مهارت از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و تعدادي مهرهاي جعلي کشف و ضبط شد.

سرهنگ فرج شجاعي گفت: در تحقيقات انجام شده، متهمان، تمام اتهام هاي وارده را پذيرفتند و به کلاهبرداري و جعل مدارک تحصيلي اعتراف کردند که پس از تکميل تحقيقات، پرونده به دادسرا ارسال شد و متهمان روانه زندان شدند .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *