روابط بانکی ایران و آذربایجان گسترش می‎یابد

 رییس بانک مرکزی از توافق بر پیشنهاد تاسیس بانک منطقه‌ای مشترک با جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: این پیشنهاد برای تعمیق بیشتر روابط بانکی و تسهیل فرآیند تسویه مبادلات است.
به گزارش سادس به نقل ازرویکرد ولی‌الله سیف که رییس‌جمهوری را در سفر به جمهوری آذربایجان همراهی می‌کند، با اشاره به امضای سند یادداشت تفاهم همکاری‌های بانکی ایران و آذربایجان، افزود: بعد از این، بانک‎های تجاری دیگری هم می‎توانند این اقدام را انجام دهند و با گشایش این حساب‎ها تسویه مبادلات، تسهیل شود.
رییس کل بانک مرکزی همچنین اعلام کرد: برای تعمیق بیشتر روابط بانکی و تسهیل فرآیند تسویه مبادلات، پیشنهاد تاسیس بانک منطقه‌یی مشترک از سوی ما ارائه شد که مورد توافق قرار گرفت و در آینده اقدامات لازم برای تاسیس آن انجام خواهد شد.
وی افزود: در سندی که بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امضا شد، برقراری روابط کارگزاری شبکه‎های بانکی و تشویق بانک‎های هر کشور برای تاسیس شعبه و دفتر نمایندگی مورد تایید و تاکید قرار گرفت. سیف با تاکید بر لزوم ایجاد امنیت مبادلات مالی برای گردشگران و بازرگانان گفت: با طرف آذری در زمینه اتصال سوئیچ کارت‎های بانکی دو کشور به توافق رسیدیم که گام مهمی در زمینه توسعه گردشگری خواهد بود و مقرر شد فرآیند عملیاتی این موضوع به سرعت پیگیری و اقدامات فنی برای اتصال دستگاه‎های ATM و کارتخوان‎های دو کشور انجام شود.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *