بانک توسعه‌صادرات‌خبر‌نسیم آنلاین راتکذیب کرد

بانک توسعه صادرات ادعای خبرگزاری نسیم آنلاین در خبر” تخلف آشکارِ دست راست طیب‌نیا در وزارت اقتصاد” مبنی بر عضویت همزمان معاون سابق امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در هیات مدیره این بانک را تکذیب کرد.
به گزارش سادس به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، متن کامل این تکذبییه به شرح ذیل است.

با عنایت به درج خبری با عنوان “تخلف آشکارِ دست راست طیب‌نیا در وزارت اقتصاد” در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ در سایت آن خبرگزاری در خصوص سمت جناب آقای دکتر میرسعید نیکزاد لاریجانی به عنوان عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات همزمان با حضور ایشان در سمت “معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی” به اطلاع می رساند سند مورد استناد آن خبرگزاری مربوط به تاریخ ۹۴/۲/۱۵ و قبل از انتصاب ایشان به سمت جدید بوده است. ضمنا” نامبرده از تاریخ ۳۰/۴/ ۹۴ به دنبال استعفا از عضویت غیرموظف در هیات مدیره بانک توسعه صادرات و انتصاب به سمت معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی به طور کامل با این بانک قطع همکاری نموده است و تاکید می شود که از تاریخ ۹۲/۸/۱۶ (دوران عضویت غیرموظف در هیات مدیره بانک) تاکنون ریالی از بانک توسعه صادرات دریافت نکرده اند. مستندات موارد فوق در این بانک و وزارت امور اقتصادی و دارایی موجود و ثبت و ضبط است.
گفتنی است که دکتر نیکزاد لاریجانی از تاریخ ۹۲/۸/۱۶ متعاقب انتصاب به سمت مدیرعاملی شرکت سرمایه گذاری ایران(IFIC) به عضویت غیرموظف هیات مدیره این بانک درآمدند که این عضویت مستند به قوانین و مقررات جاری در سنوات مورد اشاره بلامانع بوده است.
علاوه براین در خبر فوق الاشاره آمده است:” مدتی بعد دوست قدیمی وزیر اقتصاد به عنوان عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات از طیب نیا حکم گرفت تا حضور در سومین پست خود را هم تجربه کند” که این موضوع هم با توجه به انتصاب دکتر نیکزاد لاریجانی در مورخ ۸۶/۱۱/۹ و در زمان دولت نهم به سمت عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات، صحت نداشته و ناشی از بی دقتی تنظیم کننده خبر است.

لازم به ذکر است که آن خبرگزاری در توضیحات مندرج در ذیل خبر تکذبییه وزارت امور افتصاد و دارایی در بعداز ظهر ۹۵/۵/۱۲ آورده است:” جالب اینجاست که وزارت امور اقتصادی و دارایی ادعا کرده که استعفای معاون آقای طیب نیا از حضور هیات مدیره این بانک مربوط به خرداد ماه ۹۴ است در حالی بر خلاف ادعای این سایت هیچ تاریخی برای درج این امضا در نمودار سایت دیده نمی شود که «نسیم آنلاین» از درج آن تاریخ خودداری کند”. علیرغم ادعای مطرح شده در این بخش از خبر مبنی بر اینکه نمودار سازمانی موجود در بانک فاقد تاریخ بوده است تاکید می شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *