استفاده از پلیس‌ افتخاری در نوروز ۹۵

فرمانده ناجا با تأکید بر استفاده از ظرفیت پلیس‌های افتخاری در طرح نوروزی از به‌کارگیری این ظرفیت در بخش شهری و برون‌شهری به‌تناسب نیاز استان‌های کشور خبر داد.

سردار حسین اشتری با اشاره به بهره‌مندی پلیس از ظرفیت پلیس‌های افتخاری در طرح نوروزی اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده است تا در طرح نوروزی و در دو بخش درون‌شهری و جاده‌ای، از ظرفیت پلیس‌های افتخاری استفاده شود.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص استعداد در نظر گرفته شده برای بهره‌گیری از پلیس‌های افتخاری در این طرح نیز گفت:‌ طبق هماهنگی‌های انجام شده هریک از استان‌های کشور به‌تناسب توان پلیس‌های افتخاری خود و همچنین نیازی که به بهره‌مندی از این نیروها در طرح نوروزی احساس می‌کنند، از ظرفیت پلیس‌های افتخاری در بخش‌های مختلف نوروز استفاده خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس‌های افتخاری تنها در استان‌هایی به‌کارگیری خواهند شد که نیاز به استفاده از ظرفیت آنها احساس شود.

به گزارش تسنیم تیرماه 88، سردار علیرضا جزینی جانشین معاون هماهنگ کننده وقت نیروی انتظامی از در دست تصویب بودن طرح پلیس افتخاری خبر داده بود و در جزئیات این طرح عنوان کرده بود که این پلیس قرار است در شرایط گوناگون اعم از شرایط خاص اجتماعی و امنیتی همچون امدادرسانی در زمان حوادث و بلایای غیرطبیعی، وقوع بحران‌ها و تأمین امنیت و آسایش عمومی، استقرار نظم و غیره به‌کارگیری شود.

پس از آن نیز در سال 93 در طرح آزمایشی در 16 استان کشور از توان این پلیس استفاده شد و پلیس تهران برای اولین بار در طرح نوروزی 94، از ظرفیت پلیس‌های افتخاری استفاده کرد و در طرح نوروزی مذکور 8هزار پلیس افتخاری، نیروی انتظامی را در اجرای مأموریت‌های خود یاری دادند.

این در حالی است که در اوایل اسفند ماه امسال سرهنگ اکرمی مدیرکل پلیس افتخاری معاونت نیروی انسانی ناجا از آمادگی 27هزار پلیس افتخاری در سراسر کشور خبر داده بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *