کشف ۱۰ میلیارد ریال طلای مسروقه در کمتر از ۲۴ ساعت در کرج

فرمانده انتظامی شهرستان کرج از دستگیری یک مستخدم نظافتچی که اقدام به سرقت ۱۰ میلیارد طلا از محل کارش کرده بود در کمتر از ۲۴ ساعت از سوی ماموران انتظامی این شهرستان خبر داد.

یه گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس سرهنگ “سید حسین سید حقیقی” گفت : در پی شکایت فردی مبنی بر سرقت طلا و جواهرات از منزلش در ماهدشت کرج ، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران کلانتری ۲۶ ماهدشت قرار گرفت.

وی افزود : در ادامه با تشکیل گروهی ویژه از مأموران زبده تجسس و عملیات کلانتری ، بررسی موضوع آغاز  که در همان ابتدای کار مأموران با بازرسی دقیق صحنه جرم و اظهارات شاکی ، به سه نفر از سرایداران منزل مالباخته مشکوک شدند.

سرهنگ سیدحقیقی اظهار داشت: در بازجویی از دو نفر از سرایداران ، مشخص شد که یکی از آن سه نفر مدت یک هفته است که بدون دلیل خاصی ناپدید شده است و هیچ اطلاعی از وی ندارند .

این مقام انتظامی افزود: با بررسی های تکمیلی ماموران ، مشخص شد که متهم سوم در یکی از شهرک های صنعتی واقع در استان تهران مخفی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج تصریح کرد: ماموران بلافاصله طی هماهنگی با مراجع قضائی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، به محل مذکور اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیری طلای مسروقه کشف شد.

سرهنگ سید حقیقی گفت :متهم در بازجویی ماموران اعتراف کرد که اموال مسروقه را به دو طلا فروشی در تهران فروخته است .

وی بیان کرد : در تحقیقات تکمیلی از متهم مشخص شد که سارق پس از سرقت طلاها ، اموال مسروقه را به صاحبان دو طلافروشی در تهران که طلاهای بدون فاکتور را با قیمت بسیار پایین تر از قیمت واقعی از فروشندگان خریداری و سپس آنها را باقیمت روز به خریداران می فروشند ، فروخته است .

فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت : با راهنمایی متهم و تحقیقات اطلاعاتی ماموران ، هر دو طلافروشی تحت محاصره کامل پلیس درآمد و طی دو عملیات جداگانه صاحبان آنها دستگیر و به همراه متهم اصلی پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند .

گفتنی است ، با همت و تلاش ماموران پلیس کرج سارق جواهرات و خریداران طلاهای مسروقه در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر و طلاهای مسروقه به ارزش ۱۰ میلیارد ریال به صاحبش بازگردانده شد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *