کشف ۸۷ میلیارد کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری

فرمانده انتظامی استان گفت: درسه ماهه اول سال جاری، ۸۷ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی استان، کشف شد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار “غلامعباس غلامزاده” اظهار کرد: کشفیات کالای قاچاق در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری، افزود: با تلاش مستمر در حوزه های مختلف انتظامی، در سطح استان سرقت مسلحانه نداشتیم و در موضوع سرقت به عنف و مواد مخدر به ترتیب۱۲ و ۵۰ درصد افزایش کشف داشته ایم.

وی با اشاره به این که در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی، مبارزه با کالای قاچاق و تأمین امنیت سرمایه گذاران برای رونق کسب و کار در سرلوحه برنامه های ناجا قرار دارد، بیان کرد: از آنجایی که استان ما در مسیر ترانزیت کالای قاچاق است، برنامه ریزی خوبی برای کنترل محورهای مواصلاتی استان و برخورد قاطع با باندهای قاچاق کالا تدوین و به مرحله اجرا در آمده است.

این مقام ارشد انتظامی، افزود: اولویت دیگر کار نیروی انتظامی، پاسخگویی به مطالبات مردمی است که در این رابطه حضور مقتدرانه و هدفمند پلیس در صحنه برای تأمین امنیت فیزیکی و روانی شهروندان و همچنین پیشگیری از جرایم از جمله سرقت و مبارزه قاطع با مواد مخدر به ویژه برخورد با باندها و خرده‌فروشان مواد افیونی در دستور کار قرار دارد.

غلامزاده در بخش دیگری ازسخنان خود به پیگیری جدی نصب سامانه پایش کنترل تصویری در محورهای استان اشاره و اظهار کرد: نظر به این که عامل انسانی، بالاترین نقش را در وقوع تصادفات دارد، نصب این سامانه در جاده ها کمک شایانی به پلیس جهت کنترل عبور و مرور و کاهش تصادفات می کند.

این مقام ارشد انتظامی، افزود: تصادفات علاوه بر تلفات جبران‌ناپذیر انسانی، سالیانه خسارات سنگینی نیز بر اقتصاد کشور وارد می کند از این رو در سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” ضروری است رسانه ها در فرهنگ سازی و آموزش مستمر مردم برای رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نقش مهم و انکار‌ناپذیر خود را ایفا کنند.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در پایان با اشاره به تلاش نیروی انتظامی برای حفظ عرصه های منابع طبیعی و پیشگیری از قطع درختان جنگلی گفت: پلیس علاوه بر پشتیبانی همه جانبه از نهادهای متولی در این حوزه به ویژه اداره منابع طبیعی در سه ماهه اول سال جاری، ۳۸ تن چوب و زغال قاچاق کشف کرده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *