نجات جان یکی از هموطنان در حال غرق شدن در دریا توسط یگان ویژه

فرمانده یگان ویژه استان مازندران از نجات جان یکی از هموطنان در روز گذشته که در حال غرق شدن در دریا بود خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ،سرهنگ “سید رمضان یحیایی”  در تشریح این خبر بیان کرد: در حوالی ساعت ۱۸:۳۰ دیروز در منطقه پرخطر و شناء ممنوعه شهرستان چالوس و همچنین با توجه به شرایط جوی بد آب هوا یکی از هموطنان ، بدون توجه به شرایط جوی و اخطار های ماموران گشتی وارد آب شده و در خطر غرق شدن قرار گرفته بود که توسط یکی از مامورین وظیفه شناس یگان ویژه از مرگ حتمی نجات یافت.

وی اظهار داشت : با توجه به حضور گشت های یگان ویژه در سواحل شناء ممنوعه،با مشاهده این فرد ، یکی از مامورین بلافاصله وارد عمل شده و این هموطن عزیزمان را از مرگ حتمی نجات یافت.

فرمانده یگان ویژه استان مازندران ادامه داد : با اطلاع رسانی به موقع تیم گشتی یگان ویژه ، امدادگران در محل حاضر و اقدامات اولیه درمانی را برای احیای فرد نجات یافته انجام دادند ،که در حال حاضر وضعیت جسمانی وی خوب گزارش شده است.

این مقام انتظامی ، در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسافران عزیز تابستانی تاکید کرد : بیشتر غرق شدگان دریا کسانی هستند که یا به فنون شنا آشنا نیستند ، یا شنا در استخر و دریا را یکی فرض می کنند و البته کسانی که اقدام به شنا در نقاط کور و ممنوعه می کنند.

سرهنگ یحیایی گفت : در طی سالهای متمادی بارها وبارها توسط کارکنان یگان ویژه و همچنین کارشناسان وخبرنگاران واهل فن به مسافران وگردشگران توصیه و هشدار و اطلاع رسانی شد که در نقاط ممنوعه و کور شنا نکنند ، زیرا در این مناطق برابر با از دست دادن جانشان خواهد بود.

فرمانده یگان ویژه مازندران اظهار داشت :دلایل متعددی برای کسانی که ریسک وخطر غرق شدن را به جان می خرند و یا در این مناطق تنی به آب بزنند بیان شد ، اما بیشترین موارد خلوت بودن ودور بودن از جمعیت،تمیز بودن آب ساحل ،بی احتیاطی و … از جمله علت هایی است که مسافران و گردشگران را به شنا در این مناطق سوق می دهد، و البته شنا کردن در شرایط بد آب و هوایی نیز یکی از دلایل غرق شدن مسافران و گردشگران است .

سرهنگ یحیایی یادآور شد : مسافری که به شمال ایران سفر میکند دوست دارد به هرطریقی که شده تنی به آب زنند و از گرمای مطبوع آن لذت ببرد ، حال اگر شانس یارش باشد که هوا خوب باشد احتمال خطر کم می شود ،اما اگر هوا خوب نباشد و دریا طوفانی باشد وسوسه شنا او را به دریا می برد و خطر غرق شدن چند برابر می شود.

وی اذعان داشت ، کارکنان یگان ویژه در ماموریت ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی سواحل دریا با حضور در ۱۱ نقطه در استان مازندران که شامل شهرهای: رامسر، تنکابن، عباس آباد، چالوس ، نوشهر، نور، محمود آباد، فریدونکنار، بابلسر، جویبار و ساری است ، با اکیپهای گشتی، پیاده و خودرویی در محل های مربوط جهت امنیت حال مسافرین در ایام تابستان به انجام وظیفه می پردازند .

فرمانده یگان ویژه مازندران در پایان یاد آور شد: مردم عزیز با خادمان خود همکاری نمایند و با رعایت ملزومات فرهنگی و اجتماعی و تکالیف شهروندی و البته حفظ موازین شرعی و عرفی، ما را یاری نمایند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *