آمادگی کامل مجموعه شبکه نظارت شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان از آمادگی کامل مجموعه شبکه نظارت بر انتخابات برای برگزاری انتخابات در روز ۲۹ اردیبهشت خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در حاشیه جلسه ستاد نظارت بر انتخابات از آمادگی کامل مجموعه شبکه نظارت بر انتخابات اعم از هیئت‌های نظارت در استان‌ها، شهرستان، بخش‌ها و تمام عواملی که فردا وظیفه نظارت را بر عهده دارند، خبر داد.

وی افزود: این ستاد از مدتی پیش کار خود را آغاز کرده بود و در هر زمانی با توجه به پیشرفت فرآیند انتخابات متناسب با شرایط و فرآیند بوده است.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان تصریح کرد: امروز که در روز قبل از برگزاری انتخابات قرار داریم، لازم است کارهای نهایی و شرایط نظارت مرور شود.

ره‌پیک ادامه داد: ستاد نظارت بر انتخابات از امروز کار مرور و بازبینی فرآیندهای نظارت را انجام می‌دهد و با تمام هیئت‌های نظارت‌های استانی از طریق این ستاد ارتباط داریم.

وی اظهار داشت: امروز نیز با ترتیبات خاصی بررسی موضوعات لازم انجام شد و این ستاد مرحله نهایی را از امروز آغاز کرده و تا پایان برگزاری انتخابات و شمارش آرا و حتی بعد از آن ادامه خواهد داشت، اما بیشترین فعالیت امروز و فردا خواهد بود.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان که با خبرگزاری صداوسیما گفت‌وگو کرده است، گفت: ویژگی ستاد نظارت بر انتخابات این است که ارتباط دو طرفه بین شورای نگهبان و بخش‌های تصمیم‌گیری و هماهنگی با تمام استان‌ها و شهرستان‌ها برقرار می‌کند و به صورت برخط اتفاقاتی را که در کل کشور در حوزه انتخابات روی می‌دهد، منتقل می کند و اگر نیاز به هماهنگی و تصمیم‌گیری و تماس با بخش‌های اجرایی، انتظامی و قضایی باشد، انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از این کار این است که در روز برگزاری انتخابات نظارت بر روند انتخابات، اطمینان‌بخش و اعتمادساز، قاطع و مؤثر باشد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با اشاره به حضور ناظران شورای نگهبان در شعب اخذ رأی افزود: اینکه گفته می‌شود سه تا پنج ناظر در هر شعبه خواهیم داشت، میانگینی از تعداد ناظرین در صندوق‌ها و شعب است.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: چینش ناظران با توجه به تعداد صندوق‌های هر شعبه و تعداد رأی‌دهندگان و جمعیت شعبه طراحی شده است، لذا متناسب با این شرایط در بعضی موارد ممکن است، تعداد ناظرین از میانگین گفته شده هم بالاتر باشد ولی میانگینی برای قابل محاسبه بودن از جهت اعداد و ارقام است.

ره‌پیک اظهارداشت: به تناسب نیز، بازرس‌هایی اعزام شده‌اند و علاوه بر نظارت، بازرسی هم انجام خواهد شد.

وی درباره تخلفات بازه زمانی تبلیغات انتخاباتی نیز گفت: در ایام قبل از برگزاری انتخابات، موضوع تبلیغات و فعالیت‌هایی که ستادهای انتخاباتی و نمایندگان نامزدها انجام دادند مورد رصد قرار گرفته و گزارش‌های متعددی واصل شده است و تأکید کردیم این گزارش‌ها به صورت مستند، آماده‌سازی شود که این کار صورت گرفته است و بخشی از کار که تکمیل شده به دستگاه ذیربط ارسال شده است.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان ادامه داد: مواردی که لازم است در شورای نگهبان مطرح شود، آماده‌سازی می‌شود و مواردی به وزیر کشور ارسال و بخشی از آنها نیز به دستگاه قضایی ابلاغ شده است و انشاءالله هر یک از دستگاه‌ها وظایف خودشان را انجام خواهند داد.

ره‌پیک درباره آمادگی شبکه نظارت بر انتخابات، گفت: بخش نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری را از ماه‌ها پیش و بلکه سال گذشته آغاز کرده‌ایم، برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و کارهایی که باید در شبکه نظارت انجام می‌شده و هماهنگی‌ها و موارد گوناگون دخیل در امر نظارت انجام شده است.

وی تأکید کرد: امروز که در آستانه برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستیم، مجموعه شبکه نظارت، هیئت‌های نظارت در استان‌ها، شهرستان و بخش‌ها و تمام عواملی که فردا وظیفه نظارت را بر عهده دارند، با آمادگی کامل این نظارت را انجام خواهند داد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در پایان ابراز امیدواری کرد: این نظارت با اطمینان‌بخشی و تأثیری که خواهد داشت در مشارکت مردم مؤثر باشد و انتخاباتی باشکوه برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سعید آقایی: به باشگاهی می‌روم که کمک کند به تیم ملی برگردم

پ اردیبهشت ۲۸ , ۱۳۹۶
مدافع تیم فوتبال تراکتورسازی معتقد است شرایط تمدید قراردادش با تراکتورسازی سخت شده و می‌خواهد به باشگاهی برود که کمک کند او دوباره به تیم ملی باز گردد. سعید آقایی در گفت‌وگو با سادس، درباره فصل نقل و انتقالات و احتمال تمدید قراردادش با تراکتورسازی، اظهار کرد: شرایط ماندن در […]