رعایت هنجار‌ها و ارزش‌های اخلاقی، مطالبه مردم از پلیس است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با تاکید بر حفظ ارزش‌های اخلاقی در تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری گفت: رعایت هنجار‌ها و ارزش‌های اخلاقی، مطالبه جدی مردم از پلیس است.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، “علی بهرامی” در نشست تعاملی با معاون فرهنگی سپاه نینوای گلستان بر تعامل هرچه بیشتر دو دستگاه در اجرای طرح‌های امنیتی و انتظامی تاکید کرد.

وی با بیان این که هدف دو دستگاه اجرای حفظ ارزش‌ها و دفاع از کیان انقلاب اسلامی است، گفت: همکاری پلیس و سپاه می‌تواند تضمین کننده امنیت در جامعه باشد.

بهرامی، اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه را یکی از مهمترین اولویت‌های پلیس در راستای پیشگیری از وقوع جرایم دانست و گفت: در همین راستا با انعقاد تفاهم ‌نامه‌های همکاری با سایر دستگاه‌های فرهنگی، اقدامات موثری در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به شهروندان برداشته شده است.

وی، استان گلستان را از استان‌های مسافرخیز و به عنوان معبر و مقصد مسافران دانست و بیان داشت: در بعد انتظامی، امنیت مسافران در تفرجگاه‌ها و مناطق تفریحی و گردشگری با استقرار ایستگاه‌های پلیس و حضور مستمر گشت‌های انتظامی فراهم خواهد شد.

این مقام انتظامی، ادامه داد: رعایت شئونات، ارزش‌ها و موازین اخلاقی از مهمترین مطالبات مردم و مسافران از پلیس در این اماکن است.

وی، تصریح کرد: با اقدامات فرهنگی، آموزشی و تعامل بین پلیس و سپاه می‌توانیم نسبت به پاسخگویی به مطالبات برحق مردم، جامه عمل بپوشانیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان، اضافه کرد: برپایی نمایشگاه‌های ترویج عفاف و حجاب،‌ برگزاری کلاس‌های دینی و عقیدتی،‌ پخش اذان و اقامه نماز جماعت و توزیع بسته‌های آموزشی و فرهنگی در بین مسافران می‌تواند در ارتقاء آگاهی ‌های عمومی و ترویج فرهنگ اعتقادی بسیار موثر باشد.

وی، متذکر شد:‌ در همین راستا با همکاری شهرداری‌ها و سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی در سواحل دریا و مناطق گردشگری گلستان برنامه‌های متنوع فرهنگی در دست اقدام است.

بهرامی با تاکید بر این که عدم توجه به ارزش‌ها و باورهای دینی و اخلاقی خط قرمز پلیس در اجرای طرح انتظامی و ترافیکی تابستان است، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه هنجارشکنی و عدم توجه به موازین اخلاقی، متخلفان با برخورد قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان در پایان با هشدار به این که مناطق گردشگری، خلوتگاه هنجارشکنان نخواهد بود از شهروندان خواست هرگونه تخلفات و ناهنجاری از سوی برخی افراد هنجارشکن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *