تاکید بر تنظیم سند جامع ساماندهی طرح دریا

فرمانده انتظامی استان از تمهیدات ویژه ترافیکی و انتظامی پلیس برای تعطیلات عید سعید فطر خبر داد و بر تنظیم سند جامع ساماندهی طرح دریا تاکید کرد.

 به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس،سردار”سید محمود میرفیضی” فرمانده انتظامی استان در جلسه ستاد اجرایی طرح های ساماندهی دریا با حضور استاندار مازندران ضمن اشاره به وجود روستاهای فراوان در نزدیکی طرح های سالم سازی دریا ،گفت: باید سند جامع ساماندهی طرح دریا تنظیم شود و ساحل نشینان را در منافع طرح های دریا شریک کنیم تا همکاری خوبی با دستگاه های اجرایی و نظارتی داشته باشند.

وی با تاکید بر آمادگی صددر صدی فرماندهی انتظامی استان برای استقبال از مسافران و گردشگران در این ایام، افزود: استقرار اکیپ بازرسی، اقدامات تبلیغاتی و اطلاع رسانی، پیش بینی طرح های ویژه ترافیکی و انتظامی در ایام تعطیلات عید سعید فطر و پس از ماه مبارک رمضان که با حضور خیل عظیم مسافران از اقصی نقاط کشور رو به رو هستیم در دستور کار قرار دارد.

سردار میرفیضی با اشاره به نبود نظارت بر مجریان طرح های دریا، گفت: این نظارت باید شامل همه مدیران باشد تا شاهد مشکلاتی در طرح ها نباشیم.

وی بیان کرد: با هماهنگی مسئولان شهرستان ها در تمامی این شهرها یک نماینده به نیروی انتظامی معرفی شود تا در صورت نیاز، هماهنگی های لازم با او انجام شود.

فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان خاطرنشان کرد :براساس آخرین اقدامات و بازدیدهای انجام شده، ۵۱ نقطه حادثه خیز دسترسی به دریا در مازندران باید بسته شود که هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

تقدیر استاندار از خدمات پلیس در تامین امنیت سواحل دریا

در ادامه این جلسه “ربیع فلاح ” استاندار مازندران از کاهش ۶۳ درصدی غریق در دو سال گذشته خبر داد و گفت :با تشکیل ستاد اجرایی طرح ‌های دریا در شهرستان‌ها و تقسیم کار مشخصی در این زمینه باید بر نقاط حادثه‌خیز دریا مدیریت و نظارت جدی شود.
فلاح از خدمات نیروی انتظامی و دریابانی در ایجاد امنیت در ساحل و دریا قدردانی کرد و گفت: همه باید احساس کنیم که شهروندان و مسافران از خانواده خودمان هستند و راضی نمی‌شویم مشکلی برای آنها ایجاد شود.
استاندار مازندران خطاب به فرمانداران و مجریان طرح دریا بر مدیریت کامل بر طرح‌های دریا تأکید کرد و گفت: نباید اتفاقی بر اثر سهل‌انگاری اتفاق بیفتد که غیر قابل برگشت باشد.
وی تصریح کرد:در مازندران همسویی و هم افزایی خوبی در دستگاههای اجرایی وجود دارد در این راستا مدیریت منسجم ، هماهنگ و با تقسیم کار مشخص می تواند زمینه ارائه خدمات بهتر را به مسافرین فراهم کند.
استاندار مازندران ادامه داد:همه باید تلاش کنیم تا بستر نشاط، آرامش و حفظ جان مسافرین فراهم شود.
وی خواستار حضور جدی تر صدا و سیما و دستگاه های فرهنگی در زمینه طرح های ساماندهی دریا شد و گفت :نجات ۲ هزار نفر از غرق شدن در سال گذشته جای تقدیر دارد و م معتقدیم حتی یک نفر غرقی هم زیاد است.
در این جلسه”یونسی” معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران،” تقوی فرد ” رئیس کل دادگستری مازندران ، سردار “میرفیضی” فرمانده انتظامی مازندران،جمعی از فرمانداران و مسئولان کمیته های طرح ساماندهی دریا به بیان نظرات و گزارش در مورد اجرای طرح پرداختند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *