افزایش ٣۵درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج امسال/ آغاز اعزام حجاج از اول مرداد

رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام خبر افزایش ٣۵درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج تمتع امسال گفت: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌‌‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

به گزارش سادس به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ حمید محمدی با بیان اینکه حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، اظهار کرد: افرادی که تاریخ ودیعهگذاری آنها تا ٣١ شهریور ماه سال ٨۵ است، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به ثبت‌نام اولیه تشرف به حج اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره فرآیند ثبت‌نام اولیه از واجدان تشرف به حج در سال جاری تصریح کرد: متقاضیان به‌همراه اصل سند ودیعه خود به بانک مراجعه و مبلغ ۱۰ میلیون تومان علی‌الحساب به حساب مربوطه واریز می‌کنند؛ بدیهی است که مبلغ یک‌میلیون تومان ودیعه اولیه و سود آن طی چند سال گذشته محاسبه و مابقی تا سقف ۱۰ میلیون تومان را نقداً پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اولویت تشرف با کسانی است که زودتر برای ثبت‌نام اولیه در بانک اقدام کنند، گفت: صرفاً این افراد در مرحله بعد می‌توانند با انتخاب کاروان مورد‌نظر، ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

محمدی با اشاره به زمان اعلام کاروانهای حج امسال اظهار کرد: هماهنگیهای خوبی با طرف سعودی صورت گرفته و تیمهای کارشناسی اسکان، حمل و نقل، تغذیه و ویزا بموقع به عربستان اعزام شده‌اند و مشغول تمهید امور هستند؛ فرآیند اجاره هتلهای زائران در مدینه منوره تکمیل شده و در مکه مکرمه نیز بیش از نیمی از هتلهای حجاج اجاره شده که با نهایی شدن این فرآیندها، به‌زودی کاروانهای حج و مبلغ نهایی هزینه‌های هر کاروان متناسب با درجه کاروان اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره میزان افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج امسال اعلام کرد: در آخرین اعزام حجاج ایرانی به حج در دو سال گذشته، ۶۴ هزار ایرانی به حج اعزام شدند که در حج امسال با تلاش هیئت حج جمهوری اسلامی ایران با افزایش ۳۵درصدی سهمیه، ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به حج اعزام خواهند شد.

وی در خصوص زمان اعزام حجاج ایرانی به حج عنوان کرد: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ازسرگیری سفرهای عمره اظهار کرد: شرط جمهوری اسلامی ایران برای ازسرگیری عمره، مجازات دو مأمور خاطی فرودگاه جده بود که این موضوع محقق و در مذاکرات حج رسماً به ما اعلام شده و این دو پلیس در حال حاضر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند لذا چنانچه در موسم حج همه چیز بر اساس توافقات انجام‌شده پیش رود، مقدمات عزیمت عمره‌گزاران بعد از موسم حج فراهم خواهد شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *