پایان کلاهبرداری‌های پسر قلابی فرمانده با فروش بلیط ارزان قیمت

رئیس پلیس امنیت تهران از دستگیری یکی از کلاهبرداران که با معرفی خود به عنوان پسر فرمانده ارشد نظامی کشور در قالب فروش تور و بلیط ارزان قیمت کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ علیرضا لطفی، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، از دستگیری یک کلاهبردار در شهر تهران خبر داد و گفت: این متهم با ارسال پیامک فروش بلیط های ارزان قیمت پروازهای خارجی و داخلی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد که با شکایت مالباختگان و تلاش ماموران پلیس پایتخت، شناسایی و دستگیر شد.

وی در تشریح خبر فوق گفت: با شکایت های ارایه شده از سوی شهروندان و مسافران پرواز های داخلی و خارجی به مقام قضایی، پرونده ای در خصوص کلاهبرداری و جعل عنوان به این یگان ارجاع شد و تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

لطفی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که فردی با ارسال پیامک های انبوه به شهروندان ادعا می کرده که می تواند پرواز های ارزان قیمت لحظه آخری را برای مشتریانش فراهم کند و با این شگردها و همچنین تماس های مکرر که اگر تا چند دقیقه دیگر پول واریز نشود بلیط به دیگری واگذار می شود، مالباختگان را در موقعیت اضطراری قرار داده و از آنها مبالغی را به عنوان وجه بلیط دریافت می کرده است.

رئیس پلیس امنیت تهران عنوان داشت: این متهم همچنین با جعل عناوینی همچون فرزند یکی از فرماندهان عالی رتبه نظامی کشور و مسئولان دولتی، با وعده های دریافت وام های سنگین با نرخ سود پایین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و ضمن فریب آنها وجوه قابل توجهی را از آنها دریافت می کرده است.

وی افزود: در بررسی های اولیه از سوی ماموران مشخص شد که این کلاهبردار، در استان های، بوشهر، البرز، اصفهان و تهران اقدام به کلاهبرداری کرده است.

لطفی اظهار داشت:به این ترتیب تحقیقات برای شناسایی محل سکونت متهم گسترده تر شد و در نهایت این متهم چندی پیش از سوی ماموران در تهران دستگیر و پس از بازجویی های تخصصی به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و کلاهبرداری اعتراف کرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ضمن توصیه به شهروندان در خصوص فعالیت های مجرمانه کلاهبرداران در فضای مجازی و به صورت پیامکی، از آنها خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک و مشابه مراتب را به پلیس اطلاع دهند تا برخوردهای قانونی با موضوع صورت گیرد.

سرهنگ لطفی در پایان خاطرنشان کرد: با هماهنگی انجام شده مقام قضایی،متهم پرونده هم اکنون با قرار قانونی و برای شناسایی سایر جرایم در اختیار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار دارد و شکات و مالباختگان برای  شناسایی و یا پیگیری پرونده می توانند به مرکز عملیات ویژه این پلیس واقع در بزرگراه جلال آل احمد،خیابان ناظریان قمی،کوچه پارک، پلاک ۱ مراجعه کنند ویا با شماره تلفن ۲۱۸۶۸۸۴۴ تماس بگیرند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *