معرفی ناجا به عنوان یکی از دستگاه های برتر قرآنی کشور/ شرکت بیش از ۱۳۷ هزار نفر از کارکنان ناجا در طرح سراسری حفظ قرآن

فرمانده نیروی انتظامی به گام های بلند ناجا در حوزه قرآنی اشاره کرد و گفت: معرفی ناجا به عنوان یکی از دستگاه های برتر قرآنی کشور از سوی متولیان امور قرآنی سند پرافتخاری از تلاش های سازمان در این رابطه است.

به گزارش سادس ، ” سردار حسین اشتری” در مراسم اختتامیه هفتمین مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح ایران و ارتش عمان اظهار داشت: رحمت بیکران به روح ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) که با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پرچمدار توسعه قرآن و احکام الهی در کشور شد؛ در استمرار این حرکت امروز مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه امام در توسعه فرهنگ قرآنی کشور هستند.

ایران ، کشور قرآنی در بین کشور های اسلامی

وی افزود: امروز ایران اسلامی به عنوان یک کشور قرآنی در بین کشورهای اسلامی شناخته شده و خداوند را شاکریم که زمینه های آشنایی ، حفظ و بهره وری از قرآن کریم را برای همه مسلمانان فراهم کرده تا مومنان با دلی پاک با این کتاب الهی مأنوس و آن را انیس خلوت خود انتخاب کنند.

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: قرآن کریم گنجینه دانش ، معارف و کتاب سازندگی و عرفان انسان را به استوارترین راه ها هدایت می کند؛ راهی که زوال در آن وجود ندارد.

این مقام عالی انتظامی زیستن با قرآن و سپری کردن ساعات عمر با تلاوت آیاتش را یکی از راه های موثر برای قرآنی کردن شخصیت انسان عنوان کرد و افزود: یکی از راه های انس با این کتاب آسمانی و قرآنی کردن وجود آدمی، حفظ کردن آن است تا قلب مومن قالب قرآن شود و حرمتش افزون تر و در آن صورت آتش دوزخ بر وی حرام می شود.

سردار اشتری ادامه داد: طی چند سال اخیر توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی برگرفته از فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ در سطح کشور ، در نیروهای مسلح به عنوان یکی از سیاست های راهبردی در راستای تعالی معنوی و تفکر قرآنی میان کارکنان مطرح و اجرا شد که تحولات اساسی در ابعاد و رفتار عملی آنان به همراه داشته است.

حضور بیش از ۵۶ هزار نفرحافظ قرآن در ناجا

وی به گام های بسیار بلند نیروی انتظامی و نیروهای مسلح در زمینه توسعه فعالیت های قرآنی در میان کارکنان و خانواده های آنان اشاره کرد و افزود: از سال ۱۳۸۹ تاکنون و ۱۳۷ هزار و ۶۸۷ نفر از کارکنان ناجا و خانواده های آنان در لبیک به منویات مقام معظم رهبری در طرح سراسری حفظ قرآن کریم شرکت کردند. که از این تعداد ۵۶ هزار و ۲۹۵ نفر موفق به حفظ یک تا سی ء جزء قرآن شده اند.

برگزاری دوره های تربیت قاری ، داور و مربی برای اولین بار

فرمانده ناجا به برگزاری دوره های تربیت قاری، داور و مربی قرآن برای اولین بار در ناجا خبر داد و افزود: ارتقاء جایگاه ناجا در مسابقات قرآن کریم کارکنان نیروهای مسلح و نیز آموزش های حضوری و غیرحضوری ترجمه و مفاهیم قرآن ویژه کارکنان ناجا و خانواده آنان ، باعث شد پس از پایش فعالیت قرآنی دستگاه های کشور از سوی متولیان امور قرآنی ، نیروی انتظامی به عنوان یکی از دستگاه های برتر قرآنی کشور معرفی شود که این خود سندی پرافتخار و حاکی از میزان تلاش های به عمل آمده در این رابطه است.

برگزاری این دوره از مسابقات در راستای تقویت تعالیم قرآنی و روابط دوستانه بین دو کشور مسلمان

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات مشترک حفظ قرآن کریم میان حافظان شاغل ارتش سلطنتی عمان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اقدامی مبارک و شایسته در راستای تقویت تعالیم قرآنی و روابط دوستانه بین این دو کشور مسلمان و برادر است و امیدواریم الگوی مناسبی برای تأسی سایر کشورهای مسلمان باشد. تا از این طریق روابط همه کشورهای اسلامی و به ویژه همسایگان متحول شده و راه همبستگی هر چه بیشتر میان آنها مهیا شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *