دزدان محله شوش و مولوی به دام افتادند/ این دو برادر را شناسایی کنید

 دو برادر که اقدام به سرقت محموله‌های کسبه در محدوده‌های شوش و مولوی می‌کردند، توسط پلیس پایتخت دستگیر شدند.
 به گزارش   سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس،۱۲ اسفند ماه سال گذشته مأموران کلانتری ۱۱۶ مولوی به راکبان دو دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و به آنها دستور ایست دادند.

با وجود دستور ایست پلیس ، سرنشینان دو موتورسیکلت اقدام به فرار کردند ؛ اما طی تعقیب و گریزی ، یکی از موتورسوارها به همراه یک قبضه سلاح سرد مقادیری البسه و پوشاک بسته بندی دستگیر و به کلانتری ۱۱۶ مولوی منتقل شد .

همزمان با انتقال “جواد . پ” ( ۲۸ ساله ) به کلانتری ۱۱۶ مولوی ، راننده یک دستگاه خودرو وانت در کلانتری حاضر شد و در خصوص بارکنی و سرقت قسمتی از بار پوشاک خود توسط راکبان دو دستگاه موتورسیکلت اقدام به طرح شکایت کرد که با مشاهده “جواد . پ” ، بلافاصله او را به عنوان یکی از سارقان مورد شناسایی قرار داد .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت به شیوه بارکنی” و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران  ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

تحقیقات پلیسی

با انتقال متهم به پایگاه هفتم پلیس آگاهی و آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی سوابق متهم “جواد . پ” پرداخته و اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت بوده و بارها دستگیر و روانه زندان شده است ؛ “جواد . پ” که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، برادرش به نام مازیار ( ۲۶ ساله ) را همدست متواری خود معرفی کرد که بلافاصله مازیار نیز به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار با بیش از هفت سابقه دستگیری مورد شناسایی قرار گرفت .

اعترافات متهم 

“جواد” در اعترافاتش ، در خصوص نحوه انجام سرقت به کارآگاهان گفت : “خودروهای وانت و بعضا موتورسیکلتی را که در محدوده بازار تهران  و یا منطقه مولوی اقدام به بارگیری محموله لباس و پوشاک می کردند ، تعقیب می کردیم ؛ در پشت چراغ قرمز و یا توقف ایجاد شده بر اثر ترافیک ، اقدام به سرقت قسمتی از محموله های آنها می کردیم ؛ اگر رانندگان یا سرنشینان خودروها و یا موتورسیکلت قصد مقاومت داشتند ، در آن صورت با تهدید چاقو سرقت خود را به شیوه زورگیری انجام می دادیم .

دستگیری دومین برادر :

با شناسایی “مازیار” به عنوان دومین متهم پرونده ، محل تردد وی در منطقه شوش شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت ؛ این در حالی بود که مازیار با اطلاع از دستگیری برادرش ، بلافاصله متواری شده بود .

سرانجام ۲۴ فروردین ماه ، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با شناسایی محل تردد مازیار در منطقه شوش وی را دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند ؛ مازیار نیز در همان تحقیقات اولیه ، صراحتا به دهها فقره بارکنی بهمراه برادرش جواد اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت به شیوه بارکنی در محدوده مراکز تجاری بویژه در بازار تهران و منطقه مولوی ، شناسایی دقیق آنان از سوی بیش از ۲۰ مالباخته و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر آنها از سوی بازپرس  پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان شهدای پانزدهم خرداد – جنب کلانتری ۱۱۳ بازار مراجعه کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *