رصد محسوس و نامحسوس حاشیه مدارس و دانشگاه‌ها توسط پلیس

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از رصد محسوس و نامحسوس حاشیه مدارس و دانشگاه‌ها توسط پلیس خبر داد.

به گزارش سادس سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به طرح پلیس مبارزه با مواد مخدر به منظور ناامن سازی حاشیه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای خرده فروشان مواد مخدر در تشریح جزئیات این طرح اظهار داشت: در برنامه‌های ارتقاء امنیت اجتماعی، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و خوابگاه‌ها که آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به دیگر نقاط دارند، به عنوان اهداف این طرح مورد رصد و پایش قرار دارند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه دانش‌آموزان و دانش‌جویان در معرض اعتیاد قرار دارند، گفت: در این طرح نقاط مذکور و حاشیه آن‌ها به صورت محسوس و نامحسوس رصد می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از نصب دوربین توسط پلیس در حاشیه مدارس در راستای اجرای این طرح خبر داده بود افزود: در این طرح از دوربین‌های نصب شده در میادین، معابر و تقاطعات استفاده می‌شود ولی مکان به خصوصی در حاشیه مدارس برای نصب دوربین در نظر گرفته نشده است.

به گزارش تسنیم پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در آخرین نشست خبری خود با اشاره به اجرای این طرح گفته بود: طبق توافقات انجام شده مقرر شد تا نیروی انتظامی تا شعاع 500 متر از مدارس و دانشگاه ها را تحت رصد خود قرار دهد که این رصد تنها معطوف به دوربین نیست بلکه اقداماتی را شامل می‌شود که به ناامن شدن حاشیه مدارس و دانشگاه ها برای موادفروشان بیانجامد.

وی خاطرنشان کرده بود: در حال حاضر طرح رابطین که با استفاده از نیروهای مردمی انجام می‌شود در دست اقدام پلیس است که خوشبختانه توفیقات خوبی نیز در این زمینه به دست آمده ولی این مساله تنها در مدارس دولتی انجام گرفته و گسترش آن در سراسر کشور نیازمند زمان است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *