بی‌تجربگی مدیر کاروان زیارتی را به حبس کشید


«سید محمود» هر چند با شوق خدمت به زائران آستان آل‌الله اقدام به ثبت نام یک سفر زیارتی به عتبات عالیات می‌کند، اما بی‌تجربگی در خرید بلیت هواپیما او را با یک بدهی سنگینی روانه زندان کرد.

به گزارش سادس به نقل از ستاد دیه، وی یکی از مداحان با اخلاصی است که بنا به درخواست اعضای یک هیات هفتگی و با عنایت به سفرهای مکرری که در قالب ذاکر امام حسین (ع) به کشور عراق داشته است، در دهه اول ماه محرم دو سال پیش به عنوان مدیر کاروان در معیت 40 متقاضی تصمیم به انجام سفری به شهرهای مذهبی نجف، کربلا و کاظمین می‌کند.

پس از ثبت نام افراد، این مداح نام‌آشنا در وقت مناسب، نسبت به انجام مقدمات این سفر از جمله اخذ ویزا، خرید بلیت هواپیما و رزرو هتل اقدام می‌کند، اما در روز پرواز، متاسفانه به دلیل تکمیل نبودن مدارک تعداد زیادی از افراد این کاروان، ویزای زائرین از سوی سفارت کشور عراق  صادر نشده و امکان سفر عاشقان حسینی به ناچار میسر نمی‌شود.

در این میان وی به‌دلیل قبول مسئولیت ثبت‌نام و تعهد انجام کارهای اداری متحمل خسارتی سنگین جهت کنسل شدن بلیت‌ها می‌شود و در ادامه برای جبران این مشکل و اعزام زائرین با پرواز بعدی (جایگزین) مجبور به قرض کردن مبلغی از جانب دوستان خود می‌شود.

حال با گذشت مدت زیادی و عدم توفیق در بازگرداندن مبالغ بدهی «سید محمود» بعد از مراجعات فراوان طلبکاران و عدم توفیق در دریافت حقوق با حکم جلب روانه یکی از زندان‌های مرکزی کشور می‌شود.

با عنایت به احراز ناتوانی مالی این مددجو پرونده 750 میلیون ریالی این فرد این روزها در ستاد دیه مطرح شده است.

طی جلسات صلح و سازشی که اعضای ستاد دیه با شکات داشته‌اند، مبلغ 10 میلیون تومان نیز با اثبات عدم توانایی شخص زندانی در پرداخت بدهی از سوی طلبکاران گذشت شده، اما بابت الباقی بدهی این معتمد محلی هنوز در حبس به سر می‌برد.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *