آنچلوتی از تفاوت پنج لیگ بزرگ اروپا گفت


کارلو آنچلوتی

سرمربی بایرن مونیخ که تجربه مربیگری در پنج لیگ معتبر اروپا را دارد از تفاوت‌های آن سخن به میان آورد و به ستایش از کونته و زیدان پرداخت.

به‌ گزارش ‌سادس، کارلو آنچلوتی یکی از سرشناس ترین مربیان فوتبال ایتالیا به شمار می‌آید. او در پنج لیگ معتبر سری A، لیگ برتر انگلیس، لیگ فرانسه، رقابت‌های لالیگا و رقابت‌های بوندسلیگا مربیگری کرده است.

آنچلوتی هدایت بایرن مونیخ را برعهده دارد. او در گفت‌ ‌وگویی که با گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا داشت درباره موضوعات زیادی سخن به میان آورد.

سرمربی بایرن در ابتدا درباره شانس ناپولی برای پیروزی برابر رئال‌ مادرید در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت‌: روی ورق شانس رئال‌ مادرید برای پیروزی بیشتر است و این چیزی است که نمی‌توان آن را انکار کرد اما نباید فراموش کرد که ناپولی برای صعود به دور بعد چیزی را برای از دست دادن ندارد و نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد. موفقیت همواره در زمین میدان رخ می‌دهد و باید منتظر این دیدار حساس ماند.

زین الدین زیدان و آنتونیو کونته که تیم‌های آنها در صدر جدول رده‌بندی لالیگا و لیگ جزیره قرار دارند از شاگردان آنچلوتی هستند. این مربی ایتالیایی درباره آنها گفت‌: آنچه که کونته در چلسی انجام داده باورکردنی نیست. او یک مربی بسیار خوب و استثنایی است. کونته شخصیت بزرگی دارد. او بسیار با تجربه و پخته شده و می‌تواند در چلسی موفق شود. بسیار خوشحالم که این مربی تا این اندازه خوب ظاهر شده است.

آنچلوتی درباره زیدان هم اظهار کرد: زیدان در فصل نخست حضورش در رئال‌ مادرید قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، سوپر جام اروپا و جام جهانی باشگاهی را به دست آورد و این موفقیت بزرگی برای او به شمار می‌آید. هم زیدان و هم کونته نشان دادند که مربیان بزرگی هستند و آینده درخشانی در انتظار آنها است.

سرمربی سابق رئال‌ مادرید در ادامه درباره رونالدو ‌اضافه کرد: رونالدو هر چیزی را آسان می‌کند ولی باید این را بگویم که در رئال تنها به خاطر رونالدو به پیروزی نمی‌رسیدیم. رونالدو یک پدیده است و بسیار حرفه‌ای رفتار می‌کند. او به خاطر فوتبال زندگی می‌کند و هر آنچه را که داشته باشد به خاطر این رشته ورزشی می‌دهد. او وقتی که آماده است می‌تواند در زمین هر کاری را که دوست دارد انجام دهد.

آنچلوتی در پایان سخنان خود درباره پنج لیگ معتبری که در آنها مربیگری کرده گفت‌: در ایتالیا فوتبال مثل دین است و فشار زیادی وجود دارد. در انگلیس مردم بعد از تماشای بازی به خانه می‌روند و درباره آن صحبت می‌کنند و نظرات فنی ارائه می‌کنند. در فرانسه پیشرفت زیادی در این چند سال اخیر وجود داشته اما  در بعضی از بازی‌ها  توازن تاکتیکی وجود ندارد. در اسپانیا مانند ایتالیا جنون فوتبالی وجود دارد و چنین چیزی را زمانی که در رئال بودم به خوبی حس کردم و در نهایت در فوتبال آلمان فضای بسیار زیبایی وجود دارد و می‌توان چیزهای زیادی را یاد گرفت.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *