ستاره‌هایی که در ۲۰۱۶ خداحافظی کردند + عکس


رزبرگ و فلپس

مایکل فلپس، نیکو رزبرگ، استیون جرارد و کوبی برایانت از جمله ورزشکارانی بودند که در سال ۲۰۱۶ اعلام بازنشستگی کردند.

به‌ گزارش ‌سادس ‌و ‌به نقل از سایت فوتبال اسپانیا، سال ۲۰۱۶ را می‌توان سال خداحافظی بزرگان زیادی در جهان ورزش دانست. ستارگان دنیای بسکتبال، فوتبال، اتومبیلرانی، فوتبال آمریکایی، شنا و دوومیدانی، اعلام بازنشستگی کردند که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

کوبی برایانت

برایانت، اسطوره لس آنجلس پس از ۲۰ سال بازی در NBA از دنیای بسکتبال کنار رفت. ستاره آمریکایی پنج قهرمانی را در این رقابت‌ها به دست آورد. او سومین بازیکنی است که بیشترین امتیاز را در تاریخ این بازی‌ها کسب کرده است. برایانت در آخرین بازی‌اش برای لس آنجلس خداحافظی درخشانی داشت و ۶۰ امتیاز به دست آورد.

مایکل فلپس

فلپس با درخشش در المپیک پایانی شکوهمند داشت. شناگر آمریکایی پنج مدال طلا در بازی‌های ریو کسب کرد و یک مدال نقره بر گردن آویخت. او با ۲۸ مدال پر افتخارترین ورزشکار المپیک است. ۲۳ مدال او طلاست. فلپس همچنین رکورد بیشترین مدال را در یک دوره به خود اختصاص داده است. شناگر آمریکایی توانست هشت مدال را در سال ۲۰۰۸ بر گردن بیاویزد. فلپس همچنین رکورد جهانی در شنا ۱۰۰ و ۲۰۰ متر پروانه را شکست.

نیکو رزبرگ

اعلام بازنشستگی رزبرگ یکی از غیرمنتظره‌ترین خداحافظی‌ها در سال ۲۰۱۶ بود. راننده آلمانی پنج روز پس از قهرمانی در فرمول یک اعلام کرد دیگر در این رقابت‌ها شرکت نخواهد کرد. رزبرگ در حالی این تصمیم را گرفت که تنها ۳۱ سال داشت.

پیتون مانینگ

مانینگ یکی از بزرگترین ورزشکاران جهان آمریکا از فوتبال آمریکایی خداحافظی کرد. او پس از فتح سوپر بول ۵۰ به همراه برونکوس اعلام بازنشستگی کرد. مانینگ رکوردهای زیادی را در لیگ آمریکا به نام خود به ثبت رساند. بیشترین پاس و بازی‌های پی‌درپی (۲۰۸ بازی) به او اختصاص دارد.

میروسلاو کلوزه

کلوزه در ماه می آخرین بازی اش را برای لاتزیو انجام داد. این بازیکن آلمانی در ۳۸ سالگی کفش‌هایش را آویخت. او برترین گلزن جام جهانی (۱۶ گل) است. کلوزه این رکورد را در چهار دوره به ثبت رساند. او در سال ۲۰۱۴ در جام جهانی برزیل به همراه تیم‌ ‌ملی آلمان فاتح این بازی‌ها شد.

تیم دانکن

دانکن که متولد ایالت ویرجینیا است، تمام دوران ورزشی خود را در تیم بسکتبال سن آنتونیو اسپرز سپری کرد. این ورزشکار آمریکایی پنج بار قهرمان NBA شد و دو بار عنوان ارزشمندترین بازیکن را به خود اختصاص داد. همچنین سه بار این عنوان را در فینال‌ها کسب کرد. دانکن در یازدهم ژوئن خداحافظی اش از دنیای بسکتبال را اعلام کرد و در هجدهم این ماه پیراهن شماره ۲۱ او بایگانی شد.

کوین گارنت

گارنت، یکی دیگر از ستارگان NBA در سال ۲۰۱۶ از جهان بسکتبال خداحافظی کرد. گارنت آمریکایی ۴۰ سال داشت که این تصمیم را گرفت. او در تیمبرولوز جایی که بازی خود را در آن شروع کرده بود، اعلام بازنشستگی کرد. گارنت بیشترین دستمزد را در تاریخ بسکتبال بدست آورده است و همچنین توانسته در سال ۲۰۰۸ قهرمانی در لیگ NBA را تجربه کند. او در سال ۲۰۰۴ ارزشمندترین بازیکن شناخته شد و پرامتیازترین بازیکن تاریخ مینه‌سوتا نیز به حساب می‌آید. ۲۱ فصل بازی در NBA بیشترین حضور را در این رقابت ها دارد.

استیون جرارد

جرارد در ۳۶ سالگی کفش‌هایش را آویخت. این بازیکن انگلیسی آخرین بازی‌اش را برای لس آنجلس گلکسی در لیگ MLS انجام داد اما او اسطوره لیورپول محسوب می‌شود. جرارد به همراه این تیم ۹ قهرمانی را تجربه کرد که مهم‌ترین‌شان در سال ۲۰۰۵ در لیگ قهرمانان اروپا بود. او توانست در فصل ۰۱ – ۲۰۰۰ قهرمانی در جام یوفا و سوپر جام اروپا را تجربه کند و پنجمین گلزن برتر تاریخ باشگاه لیورپول با ۱۸۶ گل شود. این هافبک انگلیسی سه جام جهانی در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۰، ۲۰۰۶ را تجربه کرد و در یورو ۲۰۱۴، ۲۰۰۴، ۲۰۰۰ حضور داشت.

ری آلن

آلن که برترین بازیکن در پرتاب‌های سه امتیازی در تاریخ NBA است، در سال ۲۰۱۶ از جهان بسکتبال خداحافظی کرد. این بازیکن آمریکایی از این طریق دو هزار و ۹۷۳ کسب کرد و در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳ نیز دو بار قهرمان لیگ شد. همچنین او مدال طلای المپیک سیدنی را بر گردن آویخته است.

فلیپه ماسا

ماسای برزیلی در ۳۵ سالگی با فرمول یک خداحافظی کرد. او توانست در فصل ۲۰۰۸ نایب قهرمان و در فصل ۲۰۰۶ سوم شود. راننده برزیلی در مجموع در ۱۱ مسابقه قهرمان شد.

لیتون هیوئیت

هیوئیت زمانی که در خانه‌اش به سر می‌برد، اعلام بازنشستگی کرد. تنیسور استرالیایی در نخستین گرند اسلم سال، بیستمین حضورش را در این بازی ها تجربه کرد. سپس در جام دیویس در مسابقات دو نفره در آمریکا شرکت کرد. او جوان‌ترین بازیکنی است که توانسته است عنوان مرد شماره یک جهان را به خود اختصاص بدهد. در سال ۲۰۰۱ در ۲۱ سالگی به این  افتخار رسید. هیوئیت در دوران ورزشی‌اش ۳۰ عنوان کسب کرد که دو قهرمانی مربوط به اوپن آمریکا ۲۰۰۱ و ویمبلدون ۲۰۰۲ است.

یلنا ایسینبایوا 

ایسینبایوا محبوب‌ترین پرنده روس، پس از اینکه نتوانست در  المپیک ریو شرکت کند، از دوومیدانی خداحافظی کرد (هیچ یک از دوومیدانی‌کاران روسی به علت دوپینگ سراسری در کشورشان نتوانستند در  المپیک حضور داشته باشند.) این ورزشکار روسی در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ مدال طلا پرش با نیزه را کسب کرد و سه قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۵ به دست آورد. ایسینبایوا در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ زوریخ رکورد جهانی را با ۵.۰۶ متر شکست.

آنا ایوانوویچ

تنها چند روز به پایان سال ۲۰۱۶ باقی‌ مانده بود که ایوانوویچ صربستانی در فیس‌بوکش اعلام کرد از دنیای تنیس خداحافظی کرده است. ایوانوویچ در ۲۹ سالگی این تصمیم را گرفت. او توانست در سال ۲۰۰۸ درصد رنکینگ برترین زنان قرار گیرد و ۱۲ هفته‌ در این جایگاه بماند. در مجموع ۱۵ عنوان را بالای سر برد که قهرمانی در رولن گروس از مهم‌ترین آنهاست.

بردلی ویگین

ویگین، دوچرخه سوار انگلیسی نیز در آخرین روز های سال از جهان ورزش خداحافظی کرد. ویگین در ۳۶ سالگی این تصمیم را گرفت و ۲۰ سال به صورت حرفه ای در این رشته کار کرد. او قهرمان تور دو فرانس در سال ۲۰۱۲ شد. دوچرخه سوار انگلیسی پس از کسب مدال طلا المپیک به پر افتخارترین ورزشکار کشورش تبدیل شد.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *