ساماندهی بیش از ۷ هزار شناور بی هویت در هرمزگان

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از اجرای طرح ساماندهی شناورهای بی هویت خبر داد و گفت:با اجرای این طرح، حدود ۷ هزار فروند شناور در استان از کارت تردد ویژه شناوری و پلمپ موتور بهره مند می شوند.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ “علی میرشمسی”  با اشاره به اجرای طرح ساماندهی شناورهای بی هویت در هرمزگان، گفت: این طرح از طرح های بزرگ دریابانی استان و از اوایل مهرماه امسال به صورت رسمی آغاز و هم اکنون درحال اجرا است.

وی با اشاره به ساماندهی بیش از هفت هزار شناور در آب های هرمزگان، افزود: با اجرای این طرح، همه شناورها دارای کارت هویت و پلمپ مخصوص دریابانی می شوند.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان با بیان اینکه چهار هزار فروند از شناورهای شناسایی شده دارای مجوز تردد و مدارک دریانوردی هستند، گفت: پیش بینی می شود، حدود سه هزار شناور بدون هویت در سراسر استان وجود دارد که تمامی این شناورها باید ساماندهی و دارای مدارک شناسایی گردند.

این مقام انتظامی با اشاره به مزایای اجرای این طرح در ارتقاء امنیت دریانوردی و همچنین جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی و پیشگیری از سرقت شناورها، خاطر نشان کرد: طراحی پلمب مخصوص توسط کارشناسان حوزه دریابانی و نصب بر روی سیلندر موتور شناورها، می تواند مانع خوبی برای جلوگیری از سرقت شناورها و نیز شناسایی موارد سرقتی باشد.

میرشمسی تاکید کرد:تمامی شناورها ملزم به نصب این پلمب بر روی سیلندر موتور قایق خود هستند؛ شناورهایی که فاقد پلمب باشند توسط گشت های دریابانی متوقف و به پارکینگ منتقل می شوند.

این مقام انتظامی بیان داشت:علاوه بر پلمب موتور قایق، مالکان شناور موظف هستند با مراجعه به مراکز دریابانی در سراسر استان هرمزگان کارت مخصوص تردد شناور و دفترچه تردد انتظامی را تهیه کنند ، درغیر این صورت بدون این مدارک حق تردد در دریا را نخواهند داشت.

فرمانده دریابانی هرمزگان با تاکید براینکه تمامی اقدامات انجام شده برای ارتقاء سطح امنیتی و جلوگیری از برخی سوء استفاده های احتمالی است، گفت:کنترل یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز، بیش از دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل و ۱۴ جزیره نیازمند تدابیر خاص بوده که اجرای این طرح نیز در حال اجراست.

سرهنگ میرشمسی در خاتمه از همکاری خوب مسئولان و مرزنشینان منطقه وهمچنین مالکان شناورهای استان تقدیر و اجرای این طرح را برای ارتقاء ضریب امنیت در مرزهای استان لازم و ضروری بر شمرد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *