ایران پشتیبان ملت فلسطین خواهد بود/ نقشه دشمنان برای فراموشی فلسطین با شکست مواجه شد

رئیس‌جمهور گفت: مسئله فلسطین برای ما حائز اهمیت بوده و دولت جمهوری اسلامی ایران همچنان در کنار مردم و مقاومت فلسطین بوده و خواهد ماند.

به گزارش سادسبه نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز پنجشنبه و در دیدار «رمضان عبدالله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، با تجلیل از مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین در برابر متجاوزین، گفت: دشمنان و قدرتهای بزرگ تصور می‌کردند که موضوع فلسطین برای همیشه به فراموشی سپرده می‌شود و آنها به هر نحو که بخواهند می‌توانند آینده مردم این کشور را رقم بزنند اما امروز ملت فلسطین با ایستادگی و مقاومت خود توانسته به پیروزی بزرگی در برابر اراده آنان دست پیدا کند.

وی اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت مردم مظلوم فلسطین این پیام را برای دنیا به همراه داشت که هیچ متجاوزی نمی‌تواند با اشغالگری به منافع دائمی دست یابد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بر اساس آموزه‌های اسلام و قرآن، در جنگ میان حق و باطل در نهایت حق پیروز خواهد بود، گفت: جهاد اسلامی فلسطین تا امروز به خوبی از آزمایش خود سربلند بیرون آمده است.

روحانی فراموش شدن موضوع فلسطین را یکی از اهداف دشمنان در گسترش تروریسم و گروههای تروریستی در منطقه عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت تلاش در راستای حفظ وحدت داخلی در فلسطین افزود: خوشبختانه با مقاومت و ایستادگی جانانه مردم و گروههای مقاومت فلسطینی، دشمنان در رسیدن به این هدف خود با شکست مواجه شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه در کنار حرکت مجاهدانه و مقاومت مردم فلسطین، باید بخش عمده‌ای از تلاش‌ها روی آگاهی بخشی به جوانان جهان و بویژه جوانان مسلمان درباره آنچه که متجاوزان با فلسطین انجام داده‌اند ، متمرکز شود، گفت: افکار عمومی در جهان اسلام باید به این سمت و حقیقت،  هدایت شود که مسئله فلسطین، مسئله نخست جهان اسلام است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: باید متجاوز بودن رژیم صهیونیستی در افکار عمومی مردم جهان باقی بماند و کشورهای اسلامی و همجوار فلسطین نیز باید این موضوع را باور کنند که فلسطین برای آنها سنگر و خط مقدم دفاع در برابر تجاوزگری‌های گسترده رژیم صهیونیستی در منطقه بوده و امنیت امروز آنها به خاطر وجود مجاهدین در فلسطین و حزب‌الله در لبنان است.

رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین، گزارشی از آخرین تحولات فلسطین اشغالی و نوار غزه ارائه کرد و افزود: تداوم قدرتمندانه پایبندی به ارزشها و اصولی که بر اساس آنها انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفت، نشانه قدرت و جایگاه عظیم ایران در نظام بین‌المللی است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به اینکه مردم غزه و جوانان فلسطینی در محاصره و شرایط سخت تر نسبت به گذشته، همچنان ثابت‌قدم و استوار در برابرمتجاوزین ایستاده‌اند، گفت: امروز جوانان فلسطینی در حمایت و دفاع از قدس شریف انتفاضه جدیدی را آغاز کرده و با همت و اراده‌ در برابر سرکوب شدید صهیونیست ها ایستادگی می کنند.

رمضان عبدالله افزود: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی با گسترش تروریسم و گروههای تروریستی در منطقه در حال برنامه ریزی برای مقابله با مقاومت مردم فلسطین هستند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *