محور وحدت قرآن است

سادس/سیستان و بلوچستان امام جمعه مسجد مکی اهل‌سنت زاهدان گفت: محور وحدت قرآن است چراکه پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند چگونه می‌توانید کفر کنید وقتی قرآن در میان شما هست.

به گزارش سادس- مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی در همایش وحدت افزود: انسجام و اتحاد مایه پیروزی و پراکندگی مایه شکست است هر جا تفرقه به وجود آمده شکست در پی داشته و بزرگترین ملت‌ها را نابود کرده است لذا این امر خیلی اهمیت دارد که وحدت داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان بیان کرد: وحدت هزینه می‌خواهد و ما باید این هزینه را پرداخت کنیم و مدافع حقوق مسلمانان باشیم و این یکی از محورهای مهم است که در راستای وحدت مطرح می‌شود.

اسماعیل‌زهی افزود: به یکدیگر احترام بگذاریم و به همنوع خود محبت و در مقابل آحاد مسلمانان احسان پیشه کنیم که این از پایه‌های وحدت است.

وی گفت: بزرگترین محور وحدت سیره حضرت رسول (ص) و قرآن است که بهترین راهنمای ما در این زمان به شمار می‌روند.

امام جمعه مسجد مکی اظهار کرد: برترین تعلیم از آن قرآن کریم بوده لذا اشتباهاتی که در بقیه ادیان به وجود آمده ناشی از تحریف کتب مقدس است اما این کتاب محفوظ از تغییر بوده و خواهد بود.

مولوی اسماعیل‌زهی ادامه داد: عامل دیگر رستگارری که پیامبر گرامی اسلام به آن تاکید کرده چنگ زدن به ریسمان الهی و دوری از تفرقه است و می‌فرمایند تا زمانی که وحدت حاصل نکرده‌اید با مشکل مواجه خواهید شد و زمانی می‌توانید در مقابل دشمنانتان پیروز شوید که وحدت داشته باشید.

انتهای پیام

ارسال شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ربیعی: اشتباهات بدی داشتیم/ تحت تاثیر مصدومیت انصاری بودیم

س مهر ۲۷ , ۱۴۰۰
مربی مس رفسنجان گفت: اشتباهات بدی در بازی مقابل سپاهان داشتیم و تحت تاثیر مصدومیت انصاری بودیم. به گزارش سادس، محمد ربیعی سه‌شنبه شب پس شکست دو بر صفر تیمش مقابل سپاهان در نشست خبری اظهار کرد: بازی اول بود و فراز و نشیب‌های زیادی داشتیم. بازی برای من دو […]