پایان مسابقات انتخابی تیم ملی شنا با ۹ رکوردشکنی

پایان مسابقات انتخابی تیم ملی شنا با ۹ رکوردشکنی

مسابقات انتخابی تیم ملی شنا برای رقابت‌های مسافت کوتاه امروز (یک‌شنبه) به میزبانی زنجان پیگیری و به پایان رسید.

به گزارش سادس، رقابت‌های شنای مسافت کوتاه انتخابی تیم ملی دیروز و امروز سوم و چهارم مهر به میزبانی هیات شنای استان زنجان پیگیری و به پایان رسید که با اعلام فدراسیون شنا در مجموع این رقابت‌ها ۹ بار رکورد ملی و رده‌های سنی جابه‌جا شد.

در دومین روز این مسابقات شناگران صبح در ماده‌های  ۴۰۰ متر مختلط انفرادی، ۵۰ متر پروانه، ۱۰۰ متر کرال پشت، ۲۰۰ متر قورباغه و  ۲۰۰ متر آزاد به آب زدند.

این رقابت‌ها با هدف انتخاب شناگران برای پیوستن به اردوی تیم ملی به منظور حضور پرقدرت در رقابت‌های کاپ شنا قطر و آماده‌سازی جهت مسابقات داخل سالن آسیا و مسابقات ابوظبی در استخر شهید شهبازی زنجان برگزار شد.

در دومین روز این مسابقات و در ادامه رکوردشکنی ها، محمد قاسمی شناگر تیم شهر ری با ثبت زمان ۲۶٫۸۹ ثانیه در ماده ۵۰ متر پروانه مسافت کوتاه رکورد این ماده را بهبود بخشید. رکورد پیشین این ماده با زمان ۲۷٫۰۳ ثانیه به نام ماهان مهری بود. هم‌چنین قاسمی در ماده ۲۰۰ متر آزاد نیز با زمان ۰۲:۰۲٫۴۳ رکوردشکنی کرد. رکورد رده‌های سنی این ماده با زمان ۰۲:۰۴٫۵۳ به نام علی جعفری ثبت بود.

سینا غلامپور، شناگر تیم خراسان رضوی نیز موفق شد رکورد ملی ماده ۵۰ متر آزاد مسافت کوتاه را با ثبت زمان ۲۲٫۴۹ ثانیه به نام خود ثبت کند. رکورد پیشین این ماده به نام مهدی انصاری با زمان ۲۲٫۶۱ ثانیه بود.

اما هومر عباسی برای دومین بار در این رقابت‌ها رکوردشکنی کرد. عباسی علاوه بر ماده ۲۰۰ متر پشت موفق شد رکورد ملی ۱۰۰ متر کرال پشت را جابه‌جا کند. این شناگر جوان تیم کیان شنا گرگان با ثبت زمان ۵۵٫۰۲ ثانیه رکورد پیشین جمال چاوشی فر با زمان ۵۵٫۰۳ ثانیه را بهبود بخشید

در روز قبل این مسابقات نیز (شنبه) شناگران در ماده های ۱۵۰۰ متر آزاد، ۵۰ متر کرال پشت، ۵۰متر قورباغه، ۱۰۰ و ۲۰۰ متر آزاد، ۲۰۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر مختلط انفرادی به آب زدند که ابوالفضل سام شناگر تیم هیات شنا خراسان رضوی موفق شد رکورد ملی ماده ۲۰۰ متر کرال پشت مسافت کوتاه را جابجا کند. این شناگر ۲۰۰ متر را در مدت زمان ۰۲:۰۲٫۷۲ شنا کرد و رکورد پیشین این ماده ۰۲:۰۳٫۵۸ را بهبود بخشید. در ادامه هومر عباسی از تیم کیان شنا گرگان بار دیگر رکورد این ماده را جابه‌جا کرد. عباسی ۲۰۰ متر را در زمان ۰۲:۰۱.۷۹ شنا کرد و رکورد این ماده را به نام خود ثبت کرد.

هم‌چنین محمد قاسمی، شناگر تیم شهر ری موفق شد در سه ماده ۱۰۰ متر پروانه و ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد مسافت کوتاه رده های سنی رکوردشکنی کند. قاسمی رکورد ماده ۱۰۰ متر پروانه مسافت کوتاه رده های سنی را با ثبت زمان ۵۹.۴۸ ثانیه جابه‌جا کرد. رکورد پیشین این ماده ۰۱:۰۱.۰۶ به نام علی رشید پور بود. در ماده ۵۰ آزاد قاسمی با ثبت زمان ۲۴.۹۸ ثانیه موفق به جابه‌جایی رکورد متین سهران با زمان ۲۵.۰۶ شد. محمد قاسمی شناگر جوان تیم شهر ری در ماده ۱۰۰ متر آزاد نیز با زمان ۵۴.۸۹ ثانیهرکورد پیشین این ماده ۵۴.۹۹ ثانیه را ارتقا داد.

نتایج سه نفر نخست ماده‌های مختلف به شرح زیر است:

۴۰۰متر آزاد: علی جعفری با رکورد ۴:۰۶.۲۰، محمد مهمان نواز، محمد حسین امینی

۲۰۰ متر کرال پشت: ابوالفضل سام با رکورد ۲:۰۲.۷۲، هومر عباسی، امیر هومن میر منتهایی

۱۰۰ متر پروانه: مهدی انصاری به رکورد ۵۴.۳۹، کیا افضلی، مهرشاد افقری

۱۰۰ متر قورباغه: علی سراوند با رکورد ۱:۰۱.۹۸، معراج توروه، مهران قاسم زاده

۵۰ متر آزاد: سینا غلامپور با رکورد ۲۲.۷۷، علی جبلی، متین سهران

۱۰۰ متر مختلط انفرادی: سینا غلامپور با رکورد ۵۷.۹۷، مهدی انصاری، متین سهران

۱۵۰۰ متر آزاد: علی جعفری با رکورد ۱۶:۵۲.۳۵، محمد حسین قاسمی، محمد مهمان نواز

۵۰ متر کرال پشت: پوریا رسایی با رکورد ۲۵.۴۳، هومر عباسی و ابوالفضل سام

۵۰ متر قورباغه: علی سراوند با رکورد ۲۸.۷۶ ، مهدی انصاری و فرشید قناعتی

۱۰۰ متر آزاد: سینا غلامپور با رکورد ۵۰.۴۰، کیا افضلی و پوریا رسایی

۲۰۰ متر پروانه: مهران قاسم زاده با رکورد ۲:۰۷.۷۷، رضا قنواتی و پدرام کشمیری

۲۰۰ متر مختلط انفرادی: متین سهران با رکورد ۲:۱۰.۶۰، معراج توروه و هومر عباسی

۵۰ متر پروانه: مهدی انصاری با رکورد ۲۴.۵۶ ، کیا افضلی و مهرشاد افقری

۱۰۰ متر کرال پشت: هومر عباسی با رکورد ۵۵.۰۲ ، ابوالفضل سام و امیر هومن میرمنتهایی

۲۰۰ متر قورباغه: علی سراوند با رکورد ۲:۲۰.۶۱، میلاد میرساهی و محمدحسن شکری

۲۰۰ متر آزاد: متین سهران با رکورد ۱:۵۶.۵۶، علی جعفری و محمد مهمان نواز

انتهای پیام

ارسال شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کمیسیون صنایع ایرادات شورای نگهبان به طرح واردات خودرو را بررسی می‌کند

ی مهر ۴ , ۱۴۰۰
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح واردات خودرو در جلسات هفته آینده این کمیسیون خبر داد. عزت الله اکبری تالار پشتی در گفت‌وگو با سادس در مورد طرح واردات مشروط خودروی خارجی که از طرف شورای نگهبان ایراداتی بر آن وارد شده است، […]