سارا جمال؛ اولین داور محجبه تاریخ المپیک

سارا جمال؛ اولین داور محجبه تاریخ المپیک

داوری مصری در المپیک توکیو تبدیل به اولین داور محجبه تاریخ المپیک می شود.

به گزارش سادس و به نقل از سایت britasia، سارا جمال قرار است با تبدیل شدن به اولین زن مسلمان با حجاب که قضاوت بسکتبال در المپیک را بر عهده خواهد داشت تاریخ ساز شود.

مهندس عمران مصر همچنین اولین زن عرب و آفریقایی خواهد بود که قضاوت بسکتبال ۳ نفره را بر عهده خواهد داشت.

او در گفتگو با بی بی سی گفت که داوران زن جوان در مصر اغلب به او نامه می نویسند که فکر کرده اند دیگر فرصتی برای حضور در تورنمنت های بزرگ ندارند. من به آنها می گویم شما می توانید بهتر از من کار کنید. شما می توانید در هر مکانی که می خواهید به همه اهداف خود برسید. شما قدرت انجام این کار را دارید.   این افتخار بزرگی است که آنها می توانند به عنوان داور در مورد آینده خود فکر کنند و ببینند که اگر سخت کار کنند به آرزوهای خود خواهند رسید.

برای سارا، رفتن به المپیک “یک رویا” است. 

او گفت: این مسئولیت بزرگی است که شما نماینده نه تنها خود بلکه هم آفریقا و هم جهان عرب باشید. این آسان نیست، اما من می خواهم نماینده خوبی برای آنها باشم ، بنابراین من بهترین تلاش خود را برای این کار می کنم. 

او هنوز به عنوان مهندس کار می کند و به مدت ۵ سال در حالی که رویاهای بسکتبال خود را دنبال می کرد تحصیل کرد و به زودی در المپیک داوری می کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کرونا جان ۲۲۶ بیمار دیگر را هم گرفت/شناسایی ۲۰۳۱۳ بیمار جدید از روز گذشته تا امروز

پ تیر ۳۱ , ۱۴۰۰
بنابر اعلام وزارت بهداشت از روز گذشته تا امروز ۲۰ هزار و ۳۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده است. همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به گزارش سادس، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۷ […]