آمریکا باید تصور برهم زدن برنامه موشکی ایران چون برنامه هسته‌ای را از ذهن دور سازد

 اندیشکده آمریکایی نوشت: برنامه موشکی ایران شیوه اصلی این کشور برای درهم شکستن دشمنانش است و اینک صنایع دفاعی ایران به انداز کافی در ساخت موشک‌های بومی پیشرفت کرده است.
به گزارش سادس به نقل از رویکرد اندیشکده آمریکایی «امریکن اینتر پرایز» در گزارشی تاکید نمود، ضرورت دارد آمریکا فکر این‌که می‌تواند همانطور که برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمود، برنامه موشکی این کشور را نیز متوقف سازد را از سر بیرون سازد.

امریکن اینتر پرایز نوشت: تلاش ایران برای یافتن قابلیت ساخت سلاح هسته‌ای در واقع تلاش برای داشتن عاملی بازدارنده در برابر آمریکا، اسرائیل و دیگر دشمنانش بوده است. اما برنامه موشکی ایران تنها ساز و کار اتمی ندارد، بلکه روش اصلی موجود برای درهم شکستن دشمنان این کشور است. اینک صنایع دفاعی ایران به انداز کافی پیشرفت کرده تا موشک‌های بومی بسیاری را تولید کند.

بر این اساس، برای تغییر نیات رهبری ایران نسبت به برنامه موشکی این کشور فشار بیشتری نسبت به آن چه که موجب ایجاد توافق هسته‌ای شد لازم است به طوری که هیچ کدام از تهدیدهای روسای جمهور آمریکا ، تحریم‌های کنگره و وزارت خزانه داری، سرزنش‌های سازمان ملل متحد، هیچ کمک و مذاکره‌ای و حتی تلاش برای قدرت گرفتن میانه روهای ایران به طور محتمل تاثیری بر نیروی اراده و عزم جدی ایران در زمینه توسعه برنامه موشکی‌اش ندارد.

اندیشکده یاد شده در ادامه با طرح سئوالی با مضمون «پس ما چه کاری قادریم انجام دهیم؟» در مقام پاسخگویی و ارائه راهکار برآمده و نوشت: بهتر است که تحریم‌‌ها بر انتقال فن‌آوری‌هایی که به ایران این امکان را می‌بخشد برنامه موشکی خود را تثبیت و هدایت کند و قابلیت ساخت ظرفیت لازم برای سوخت جامد موشکی را افزایش دهد، تمرکز یابند. همچنین بهتر است که ما توانمندی متحدان و قابلیت‌های بازدارنده خود را با سامانه دفاع موشکی ارتقا یافته افزایش دهیم تا بتوانیم موشک‌های متحرک و ثابت ایران را خنثی نماییم.

در خاتمه این مطلب آمده است: البته ایران به تخطی از تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل متحد که به هدف برهم زدن پرتاب‌ موشک‌های بالستیک این کشور است، ادامه می‌دهد. در برهه فعلی تهدیدهای موشکی‌ ایران احتمالا بدتر نیز می‌شوند. پس ضرورت دارد که ما این واقعیت را بپذیریم و ایجاد راهبردهای هنرمندانه را به هدف کاهش و پاسخ به پیشرفت موشکی ایران انجام دهیم. ما نمی‌توانیم تلاش‌های موشکی ایران را متوقف سازیم اما قادریم خود را برای مقابله با آن‌ها آماده کنیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *