روایتی از مشی تبلیغاتی شهید ابوالحسن کریمی برای انتخابات مجلس / سه مسئولیت سنگین نمایندگی مجلس در نگاه شهید کریمی


یکی از رقبای روحانی ایشان که کاندیدای جامعه روحانیت رشت نیز بود بالای تصویرش در پوستر تبلیغاتی جمله‌ای از امام‌خمینی را نوشته بود که: شکست روحانیت شکست اسلام است. آقای کریمی درارتباط با همین پوستر و پیام آن در یکی از رهنمودهایش به اعضای ستاد انتخاباتی‌اش گفت: اگر فردا ـ روز انتخابات ـ سرصندوق بودید و مشاهده کردید که یک شخصی آمد با دیدن آن پوستر به نفع همان آقا رأی داد شما به‌‍ هیچ وجه ناراحت نشوید، نگران نباشید او در واقع به آرمان‌ها و ارزش‌های اعتقادی ما رأی می‌دهد. زیرا او براساس درک و باور خود به رهنمودهای امام و مقتدای خود عمل می‌کند یعنی پیروی از ولایت‌فقیه، که همه ما در این انقلاب آن را پذیرفته و بدان گردن نهاده‌ایم.

سرویس سیاسی سادس ؛ شهید ابوالحسن کریمی قبل از پیروزی انقلاب در صف مبارزین علیه طاغوت حضور داشت و بعد از پیروزی انقلاب همواره بدنبال ثبات و موفقیت نظام جمهوری اسلامی در تلاش بود. وی در انتخابات میان‌دوره مجلس اول شورای اسلامی بنا به درخواست مومنین شهرستان رشت در انتخابات ثبت‌نام کرد.

در کتاب زندگینامه ایشان که با عنوان «سردار حزب‌الله گیلان» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده اخلاق و منش ایشان در ایام تبلیغات آمده است:

«بعداز فوت آیت‌الله لاهوتی، کرسی نمایندگی وی از شهرستان رشت در اولین دوره مجلس شورای اسلامی خالی مانده بود. انتخابات میان‌دوره‌ای در راه بود. به اصرار محافل دانشگاهی و مجامع سیاسی و انقلابی خط امامی استان گیلان، آقای کریمی پیشنهاد نامزدی نمایندگی را پذیرفتند. حزب جمهوری اسلامی مرکز رشت نیز ایشان را به عنوان کاندیدای حزب به شورای مرکزی حزب در تهران معرفی و موفق به جلب‌نظر مساعد آن گردید. در پی انتشار این خبر عده‌ای از روحانیون مرتبط با آیت‌الله صادق احسان‌بخش با مسئولین حزب در تهران تماس گرفته و خواستار لغو مصوبه شورای مرکزی حزب در کاندیداتوری آقای کریمی شدند امّا نتیجه‌ای نداد. برخی عنان اختیار را از کف داده و بر فراز منابر و در محافل و مجالس عمومی به انتقاد از تصمیم حزب می‌پردازند. عده‌ای نیز در این انتقاد حریم اخلاق را زیرپا نهاده و از هیچ هتک حرمتی خودداری نکردند. در نقطه مقابل این بداخلاقی‌ها، صلابت و صداقت شهید کریمی و استقامت زیبا و مثال‌زدنی او برسر ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام و انقلاب بود.

خاطرات بسیار جالب و ماندگاری از رفتار انتخاباتی و اخلاق انتخاباتی در این ایام از خود به جای گذاشت. در یکی از جلسات سخنرانی که در داخل ستاد انتخاباتی حزب‌الله داشت خطاب به طرفداران و اعضای ستاد گفت: من راضی نیستم که شما بیایید پوستر من را بر روی پوستر رقیبم بچسبانید وگرنه خودتان را برای پاسخ قیامت آمده کنید.

حجـﺔالاسلام محمدجواد کریمی درباره رقابت انتخاباتی شهید کریمی این‌گونه می‌گوید:«یکی از رقبای روحانی ایشان که کاندیدای جامعه روحانیت رشت نیز بود بالای تصویرش در پوستر تبلیغاتی جمله‌ای از امام‌خمینی را نوشته بود که: شکست روحانیت شکست اسلام است. آقای کریمی درارتباط با همین پوستر و پیام آن در یکی از رهنمودهایش به اعضای ستاد انتخاباتی‌اش گفت: اگر فردا ـ روز انتخابات ـ سرصندوق بودید و مشاهده کردید که یک شخصی آمد با دیدن آن پوستر به نفع همان آقا رأی داد شما به‌‍ هیچ وجه ناراحت نشوید، نگران نباشید او در واقع به آرمان‌ها و ارزش‌های اعتقادی ما رأی می‌دهد. زیرا او براساس درک و باور خود به رهنمودهای امام و مقتدای خود عمل می‌کند یعنی پیروی از ولایت‌فقیه، که همه ما در این انقلاب آن را پذیرفته و بدان گردن نهاده‌ایم.»

و از همه زیباتر، برخورد آرامش‌بخش او در پایان رأی‌گیری و هنگام شمارش آراء بود همه نگران نتایج آن بودند که چه خواهد شد؟ ایشان آرام و مطمئن سر ساعت مثل همه شب‌های پیش خود را برای استراحت آماده کرد و قبل از خوابیدن به اعضای ستاد که بسیار مشوش و مضطرب بودند تسلی‌خاطر و دلداری می‌داد که: الحمدالله آزمایش به پایان رسیده، انتخابات تمام شده است وظیفه شما به‌ انجام رسیده شما چهره ایده‌آل‌تان را به مردم معرفی کردید مردم هم به هرصورت تصمیم‌شان را گرفتند و رأی‌شان را هم دادند. دیگر جایی برای نگرانی باقی نمانده است. بالاخره یک نفر به عنوان نماینده از صندوق بیرون می‌آید اگر من پیروز انتخاب شدم تازه اول نگرانی است، چرا که هرلحظه‌اش مسئولیت دارد، مسئولیت خطیر دفاع از مردم و نظام در سنگر نمایندگی مردم در مجلس قانونگذاری و پاسخگویی در برابر خدا؛ و اگر هم رقیبم به عنوان برنده انتخابات معرفی شود چیزی را ازدست ندادیم تازه اوج راحتی ماست، بار امانتی که قرار بود از سوی مردم بر دوشم گذاشته شود برداشته شده است که این خود نیز جای شکر و سپاس دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیروزی سخت بادران برابر قشقایی

ی بهمن ۲۷ , ۱۳۹۸
بادران تهران هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول را با پیروزی پشت سر گذاشت. به گزارش سادس، در ادامه رقابت‌های هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول فوتبال، عصر امروز (یک‌شنبه) تیم بادران تهران به مصاف قشقایی شیراز رفت و موفق شد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل رقیب […]