گام‎های مثبت برای حل مسایل بانکی ایران

سخنگوی دولت گفت: در جهت حل مسائل بانکی ایران با جهان گام های مثبت رو به جلو برداشته شده و آمریکا به تنهایی نمی تواند نسبت به ۶ کشور دیگر مذاکره کننده، تصمیم بگیرد.

به گزارش سادس به نقل ازرویکرد محمدباقر نوبخت،در نشست هفتگی با خبرنگاران از رشد اقتصادی ۴.۴ درصدی در سه ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: پیش نویس لایحه بودجه ۹۶ تا اواسط آبان ماه از سازمان برنامه و بودجه به دولت می رود.
وی ادامه داد: درسه ماهه بهار امسال نسبت اشتغال به جمعیت در سن کار، از ٣٣.٩ درصد در بهار سال ٩۴ به ٣۴.٧ درصد در مدت مشابه افزایش داشته است.

گام های مثبت برای حل مسایل بانکی
وی در پاسخ به اینکه اخیرا از سوی آمریکا برای همکاری بانکی با ایران شروطی قرار داده شده در حالی که رییس جمهوری پس از بازگشت از سفر نیویورک قول قبول شفاهی را اعلام کردند، دستاورد دولت در پسا برجام چه بوده است؟ گفت: در موضوع برجام طرفین تعهداتی دادند که باید انجام دهند و در بحث تحریم ها تصریح شد که باید لغو شوند و نمی توانند به بهانه دیگری آن را احیا کنند.
سخنگوی دولت افزود: هر مورد از موضوعات که در برجام توافق شده است، تعهداتی است که طرفین داده اند و باید به سرانجام برسانند و نمی توانند بهانه های دیگر از جمله حقوق بشر و یا موضوعات منطقه ای را در آن دخالت دهند؛ بنابراین هر جا احساس کنیم کندی در اجرای برجام صورت گرفته بیان خواهیم کرد.
نوبخت تصریح کرد: در جهت حل مسائل بانکی نیز گام های مثبت رو به جلو برداشته شده و در سفر اخیر وزیر امور اقتصادی و دارایی و دیدارهایی که با رییس صندوق بین المللی پول داشتند، در آن جلسات تاکید شد که آمریکا به تنهایی نمی تواند نسبت به ۶ کشور دیگر مذاکره کننده، تصمیم بگیرد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *