پیشنهاد رشوه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی گردانندگان یک سایت کاریابی

پلیس وظیفه شناس فتا استان، رشوه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی گردانندگان یک سایت کاریابی قلابی را رد کرد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار “کامرانی صالح” فرمانده انتظامی استان البرز دگفت: در پی اعلام شکایت برخی از شهروندان مبنی بر اغفال از سوی فردی که از طریق فضای مجازی به بهانه استخدام قطعی و کار در منزل برای متقاضیان از آنها میلیون ها ریال کلاهبرداری کرده است، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: به دنبال رصد و گشت زنی های اینترنتی، کارشناسان پلیس فتا به وب سایتی برخورد کردند که گرداننده آن تحت عنوان شرکت تولید کننده “دستمال کاغذی” در قبال دانلود پکیج کار در منزل و استخدام قطعی کاربران متقاضی کار، مبلغ ۱۵۰ هزار ریال بابت هزینه دانلود پکیج و استخدام قطعی در آن شرکت دریافت می کرد، پس از واریز مبلغ مذکور در پکیج ارسالی از متقاضیان خواسته می شد تا جهت ضمانت مواد اولیه دستمال کاغذی، مبلغ ۱۵ میلیون ریال پرداخت کنند.

سردار کامرانی صالح اظهار داشت: در استعلام از سوابق این شرکت صوری، مشخص شد مبالغ درخواستی جهت ضمانت ارسال دستمال کاغذی به حساب متهم واریز اما در قبال وجه مذکور هیچ محصولی برای مشتریان ارسال نشده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و طی اقدامات اطلاعاتی، متهم و همدستش را با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: به هنگام انتقال متهمان دستگیر شده به پلیس فتا، متهم اصلی جهت فرار از مجازات قانونی، یک فقره چک یک میلیارد ریالی، ۷۶۰ دلار و مقادیری طلا و جواهرات به ماموران پیشنهاد رشوه داد که ماموران با صحت عمل خود، ضمن رد رشوه، مبلغ پیشنهادی را صورتجلسه و متهمان را به همراه مستندات موجود به پلیس فتا منتقل کردند.

گفتنی است، متهمان تا کنون از دو هزار و ۸۰۰ نفر به مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *