مسئولان به فکر استاندارد سازی راه های استان باشند

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه راه های استاندارد ناچیزی در گیلان وجود دارد، تاکید کرد: مسئولان راه سازی به فکر استاندارد سازی راه های استان، برای کاهش تصادفات فوتی و جرحی باشند.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، احمدسیاوش پور در نشست تعاملی با فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه مسیر حق و الهی ، سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد، گفت: پلیس با تامین امنیت یکی از ضروریات اجتماع را پدید آورده است.

وی با تاکید براینکه اقدامات پلیس با تدبیر به جلو حرکت می کند، افزود: سرعت در کارها یکی از خواسته های مردم است که دستگاه قضا گیلان رتبه نخست رسیدگی به پرونده ها را در کشور دارد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه ما به نسبت تعداد پرونده ها سرعت بالایی در رسیدگی داریم،گفت: توجه به امنیت از اولویت های کاری دستگاه قضائی است.

سیاوش پور با یادآوری اینکه تعامل مناسبی بین پلیس و دستگاه قضائی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۲۱ هزار پرونده در اجرای احکام دادگستری استان گیلان وجود دارد که ۱۰ هزار آن در حال اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت شاخص مهمی برای دستگاه قضائی است، اضافه کرد: پلیس در روند اجرای پرونده ها نقش موثری داشته است.

احمدسیاوش پور خواستار تلاش برای دستگیری متهمان پرونده های باقی مانده از سوی پلیس شد و ادامه داد: حفظ حقوق بیت المال از دیگر اهداف و مسئله مهم برای دستگاه قضائی است.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه حفظ اراضی ملی و محیط زیست از اولویت دیگر کاری ما است، خاطرنشان کرد: مشکل تجاوز به محیط زیست و اراضی و منابع ملی باید از مهمترین اهداف ما و دیگر سازمان ها باشد.

سیاوش پور، فرمانده انتظامی استان گیلان را دارای روحیه خستگی ناپذیر و مدیرموفقی دانست و اظهار کرد: موفقیت پلیس گیلان در حوزه ترافیک باید روند رو به رشد داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه راه های استاندارد ناچیزی در استان گیلان وجود دارد، تاکید کرد: مسئولان راه سازی به فکر استاندارد سازی راه های استان، برای کاهش تصادفات فوتی و جرحی باشند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم استان در مجلس در کنار کارهای دیگر می توانند در پی رفع معایب راه های استان برآیند.

وی با تصریح براینکه همدلی و حفظ حیثیت متقابلی بین پلیس و دستگاه قضا استان وجود دارد، تاکید کرد: پرونده های کیفری نیز باید دارای مستندسازی ادله قوی باشد.

سردارمحمدرضا میرحیدری در ادامه این نشست با بیان اینکه هدف از اجرای هفته ناجا تبیین عملکرد یک ساله نیروی انتظامی برای مردم است، گفت: عملکرد مثبت پلیس موجب افزایش احساس آرامش و امید خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه گیلان از نظر امنیت از شرایط مطلوبی برخوردار است، افزود: دین مداری و قانون محوری گیلانیان موجب امنیت شده است.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان از لحاظ کنترل و کاهش جرایم رتبه دوم کشوری را در اختیار دارد، اظهار کرد: در سرقت ها نیز کاهش چشمگیری داشته ایم.

میرحیدری با تاکید براینکه راه های ورودی استان، تحت نظارت کامل پلیس قرار دارد و با افزایش نظارت، ۵۷ درصد کشفیات مواد مخدر افزایش داشته است، افزود: دستگیری مجرمان و قاچاقچیان ۲۹ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید براینکه همه آحاد جامعه باید پلیس را در جمع آوری کالای قاچاق یاری کنند، اضافه کرد: مبارزه با کالای قاچاق موجب امنیت اقتصادی جامعه می شود.

وی با اشاره به اثربخشی زیاد طرح ” فرهنگی و دینی گیلان مطهر”، گفت: بیش از هزار روحانی و نیروهای بسیجی در کنار پلیس در اجرای این طرح شرکت داشتند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پلیس در برخورد با آسیب های اجتماعی، برخورد های اقناعی و لسانی را در دستور کار قرار داده است، اضافه کرد: برخوردهای سلبی پلیس با کسانی صورت می گیرد که به نصایح و تذکرات لسانی توجه نداشته و با عناد ، با ارزش ها برخورد می کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *