اقتدار متکی بر مردم،پایدار است

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: اقتدار زمانی پایدار است که با مردم و برای آن ها باشد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “نور علی یاری” در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان ایلام، اظهار داشت: تمام تلاش پلیس برای حفظ امنیت و آرامش مردم است .

وی وظیفه پلیس را حاکم کردن نظم و انضباط اجتماعی در جامعه خواند و گفت: همه اقشار مردم باید در مقابل امنیت احساس تکلیف کنند.

این مقام مسئول گفت: تلاش جهادی در راستای کار آمدی و اقتدار تأثیر گذار است و نیروی انتظامی مصمم است با تلاش زیاد کار آمدی خود را به اثبات رسانده و مایه اقتدار کشور باشد.

سردار یاری با تأکید بر اینکه اقتدار متکی بر ظلم و زور نمی تواند پایدار باشد اظهار داشت: اعتقاد داریم اقتدار پلیس زمانی پایدار خواهد ماند که با مردم و برای مردم باشد.

وی داشتن رهبری و مردمی بودن را دو ویژگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت:از ابتدای انقلاب تاکنون کشور با تکیه بر این دو ویژگی مهم بحران های زیادی را پشت سر گذاشته است .

نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف برای استحکام خانواده ها

فرمانده انتظامی استان ایلام با درخواست از دستگاه های فرهنگی استان برای تلاش در جهت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف گفت: اقدامات پلیس در این حوزه در پی درخواست خانواده ها صورت می پذیرد.

وی حجاب و عفاف را بیانگر هویت دینی،ملی و انقلابی زن مسلمان خواند و گفت:رعایت حجاب و عفاف، عنصری ارزشمند در حفظ سلامت روان ، تحکیم بنیان های خانواده و توسعه آرمان های معنوی ، اخلاقی و اجتماعی به شمار می آید .

سردار یاری با اشاره بر لزوم فرهنگ سازی در حوزه حجاب و عفاف بر نهادینه کردن این موضوع اعتقادی برای استحکام خانواده ها به عنوان جامعه ای کوچک تأکید کرد و گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بر عهده همه آحاد جامعه است .

این مقام مسئول تصریح کرد: بایستی متولیان امور فرهنگی ، بسترسازی لازم را برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یک باور دینی را داشته باشند تا جامعه مستحکم تر به سوی این باور دینی و اعتقادی حرکت کند .

وی با تأکید بر لزوم برخورد با بدحجابی مغرضانه در جامعه خاطر نشان کرد: افرادی که آگاهانه با چنین وضعیتی در جامعه حاضر می شوند جز هنجار شکنان هستند و به دنبال ابتذال ، بی بندوباری و شکسته شدن عفت عمومی و قبح گناه در جامعه هستند ، از این رو باید با چنین افرادی بر اساس قانون برخورد کرد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه خانواده اولین جایی است که شخصیت انسان در آن شکل می گیرد گفت: در حقیقت اولین الگوی حجاب یا بدحجابی ، والدین هستند.

هدف پلیس،رضایتمندی مردم است

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: هدف پلیس، رضایتمندی مردم است و برای رسیدن به این هدف والا بایستی تلاشی مضاعف داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تلاش همه جانبه پلیس در کنترل جرایم، تنگ کردن عرصه بر مجرمان و برقراری امنیت ، نیازمند مشارکت و همکاری مردم و ارگان های دولتی و غیر دولتی با پلیس است.

سردار یاری گفت: فلسفه وجودی نیروی انتظامی تامین امنیت و آسایش فردی و اجتماعی است و به یاری خداوند و تلاش و کوشش شبانه روزی کارکنان و همراهی مردم با افتخار می توانیم اعلام کنیم که کشور ما جزو امن ترین کشورهای دنیاست.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *