امر به معروف و نهی از منکر بسترساز اقتدار معنوی پلیس

رئیس عقیدتی سیاسی ناجا ، با اشاره به تاثیرات مثبت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، اجرای این دو فریضه را بستر ساز اقتدار معنوی پلیس دانست.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین “ابوتراب بهرامی” در کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر فرماندهی انتظامی استان مرکزی با تاکید بر اثربخشی راهگشای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ارتقاء‌ امنیت اجتماعی جامعه، بیان داشت: به کارگیرى و نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر در کالبد جامعه اسلامی ضمن صیانت و نگهداشت افراد جامعه از منکرات و ناهنجاری های گوناگون، بی تردید بستر ساز یک نظارت همگانی در سطوح مختلف جامعه اسلامی است که افراد را به سوی رستگاری و سعادت ابدی رهنمون می سازد.

وی اقامه نماز، پرداخت زکات و از همه مهمتر احیاء امر به معروف و نهی از منکر را از نشانه های حکومت حق و عدل خواند و گفت: خوشبختانه در سازمان نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر جدی گرفته شده و ما باید در اجرای آن جدی تر اقدام کرد و ممارست داشت.

رئیس عقیدتی سیاسی ناجا با تاکید بر نهادینه سازی مقابله با منکرات و تشویق معروف ها در بدنه سازمان،افزود: هر انسان مومنی باید آمر و ناهی برادر مومن دیگر خود باشد و همواره در اجرای فرایض اسلامی نسبت به دیگران پیشی بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین “ابوتراب بهرامی” احیای امر به معروف و نهی از منکر را بسترساز اقتدار معنوی نیروی پلیس دانست و بیان داشت: بی تردید یکی از مشکلات جهان در شرایط کنونی عدم توجه افراد به دو فریضه واجب امربه معروف و نهی از منکر است که نتیجه این بی توجهی چیزی جز به وجود آمدن روحیه توحش در جهان امروزی و ظهور گروه های مختلف تکفیری و پایمال شدن حقوق اولیه انسان ها نیست.

بهرامی تاکید کرد: همواره باید ساختارهای عملی و عقلی امر به معروف و نهی از منکر به افراد آموزش داده شود تا با اجرای صحیح و به هنگام آن شاهد ارتقاء امنیت اجتماعی و زنده نگه داشتن قوانین اسلامی در بستر جامعه باشیم.

نماینده ولی فقیه در ناجا خاطر نشان کرد: بی تردید دشمن همیشه ایام روحیه انقلابی ملت ایران را تهدیدی علیه خود می داند و برای از بین بردن این روحیه از هیچ گونه فریب و نفوذی دریغ نخواهد کرد، پس باید همواره در انجام وظایف خود هوشیار،انقلابی و جهادی عمل کرده و با ایمان راسخ خود دشمن را به شکست واداریم.

وی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را بسیار والا و مهم خواند و افزود: در این مقوله تنها حرف زدن و امر و نهی کردن کلامی مشکلی را حل نخواهد کرد و همواره باید در بستر عمل، دیگران را از گناه بازداشته و به سوی خوبی ها هدایت کنیم.

رئیس عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اینکه تلاش در سنگر تامین نظم و امنیت جامعه و کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی، اقدامی مهم در مسیر احیای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر است ، گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود ، زیرا که همواره این فریضه الهی می تواند سد محکمی در پیشگیری از بروز جرایم باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پایان امنیت، انسجام، بقای جامعه، وحدت، اجرای مطلوب احکام و دستورات الهی، برقراری عدالت اجتماعی، آبادانی و سازندگی در جامعه، خیر و سلامتی، قدرتمندی مومنان، تضعیف جبهه نفاق و شکوفایی اقتصادی را از مهمترین ثمره های احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بر شمرد. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *