تضمین امنیت فعالیت های اقتصادی، توسط پلیس/تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در سایه امنیت

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه تحقق شعار ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” در سایه امنیت محقق می شود، گفت: پلیس امنیت فعالیت های اقتصادی که در چارچوب قانون باشد را تضمین می کند.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار «حسین اشتری» در مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید و قدیم منطقه انتظامی ویژه کیش با تبریک فرا رسیدن هفته دولت به دولتمردان گفت: در این هفته به یاد زحمات دولتمردان عزیز از جمله تلاش های شهیدان رجایی و باهنر هستیم.
وی با اشاره به اینکه دوران خدمتگزاری شهیدان رجایی و باهنر کوتاه اما خدمات آنها بسیار ارزشمند بود، تصریح کرد: دشمنان هم متوجه شده بودند که چه کسانی را مورد هدف قرار دهند. کسانی که وجودشان باعث ارتباط مردم با مسئولان می شد.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه خدمات آنها باعث پیشرفت و آبادانی کشور بود، افزود: منافقان کوردل تصورشان این بود که اگر نخست وزیر محبوب و رئیس جمهور عزیزمان را بگیرند کشورمان در یک حالت خاص قرار خواهد گرفت چرا که اگر همین حادثه در یک کشور دیگر اتفاق می افتاد باعث کودتا می شد. اما با حضور مردم و هدایت های حضرت امام خمینی (ره) اتفاقات بزرگتر از این نیز نمی توانست خللی در روند پیشرفت جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند.
وی به شهادت ۷۲ تن از یاران حضرت امام (ره) در هفتم تیر اشاره کرد و گفت: با وقوع این حادثه نیز با هدایت های معمار کبیر انقلاب و اتحاد مردم هیچ خللی در کشور ایجاد نشد البته داغ این عزیزان و از دست دادن این خدمتگزاران هنوز در ذهن ما باقی مانده است.
منافقین برخلاف شعارهایشان ضد مردم و اسلام بودند
سردار اشتری به حمایت های دولت های غربی از منافقین کوردل اشاره کرد و گفت: منافقین ده ها هزار نفر از مردم بی گناه کشورمان را به شهادت رساندند و برای رسیدن به هدفشان حاضر بودند ده ها نفر دیگر را نیز به شهادت برسانند و برخلاف شعارهایی که می دادند، ضد مردم و اسلام بودند و تمام حرکات آنها ضد بشری بود.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه ملت ما این جنایات را هرگز فراموش نخواهد کرد، افزود: دیدیم که بعد از جنگ مسلحانه چگونه به هلاکت و نابودی کشانده شدند.
وی در ادامه به حمایت های کشورهای غربی خصوصا آمریکا از منافقین اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها زمانی که یک نفر به حکم قضا و قانون در محکمه الهی به جرم ارتکاب بالاترین جنایت ها اعدام می شود، دم از حقوق بشر می زنند و جنایات منافقین در حق مردم ایران را نادیده می گیرند.
سردار اشتری اضافه کرد: یاد شهیدان رجایی و باهنر و هزاران شهید دیگر به ما یادآوری می کند که دشمنان چقدر به این انقلاب و مردم عناد داشته اند، آنها به فکر پیشرفت کشورمان نبوده اند و بارها مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر این موضوع تأکید داشته اند.
تلاش های پلیس کیش رضایت مردم را در پی داشته است
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه سخنان خود به تلاش های کارکنان انتظامی ویژه کیش اشاره کرد و گفت: کارکنان انتظامی ویژه کیش با جدیت و تلاش های خود در این منطقه توانسته اند رضایت مردم و مسئولان را فراهم نمایند.
وی خدمتگزاری به مردم را بالاترین افتخار برای کارکنان نیروی انتظامی برشمرد و گفت: اقتدار توام با عدالت، رأفت و مهربانی مهمترین رویکرد نیروی انتظامی بشمار می رود و همواره مقام معظم رهبری هم براین امر مهم تأکید دارند.
سردار اشتری با تأکید بر اینکه پلیس با کسانی که خلاف قانون عمل کرده و به حقوق مردم تعدی می کنند با اقتدار برخورد می کند، افزود: مردم در کنار پلیس  ، احساس آرامش و امنیت می کنند، پلیس نیز باید اینگونه باشد یعنی مظهر اقتدار، آرامش و مهربانی و تکیه گاه امنی برای مردم .
رضایت مردم از پلیس حاصل تلاش های شبانه روزی
وی اضافه کرد: اگر امروز مردم به پلیس اعتماد دارند و در نظرسنجی های اخیر هم که توسط برخی سازمان ها انجام شده است، رضایت خود را از عملکرد ناجا اعلام داشته اند، نتیجه تلاش های شبانه روزی پلیس برای ارتقای احساس امینت در جامعه است.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: زمانی که مقام معظم رهبری لقب مجاهدان فی سبیل الله را برای کارکنان ناجا به کار می برند یعنی اینکه یک پلیس باید کارجهادی، بی وقفه، هوشمندانه همراه با مهربانی برای مردم انجام بدهد و یار مهربان آنها باشد. بحمدالله اینگونه است و باید این روحیه را ارتقاء دهیم.
سردار اشتری با اشاره به اینکه امروز افتخار نیروی انتظامی حفظ نظم و امنیت و آرامش برای مردم است،گفت: ما در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم و با اقدامات انجام شده، آن را به اثبات رسانیده ایم.
رمز امنیت کنونی کشور، عنایات الهی، هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت های هوشمندانه مردم
وی به حضور ماموران نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور اعم از مرز، جاده و روستا اشاره کرد و گفت: امنیتی که امروز در جمهوری اسلامی ایران حاکم می باشد بی نظیر و مثال زدنی است و علت آن هم عنایات الهی، هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت های هوشمندانه مردم است.
فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه باید از امنیت حاکم در جامعه پاسداری کنیم، اظهار داشت: امنیت یک فرایند اجتماعی است که با تلاش تمام دستگاه ها و سازمان های ذیربط محقق می شود و خدا را شاکریم، در کشوری زندگی می کنیم که به عنوان یک جزیره امن محسوب می شود.
سردار اشتری با تأکید بر اینکه اگر تحرکی در مرزهای ایران اسلامی روی بدهد، بلافاصله با هوشیاری ماموران انتظامی و امنیتی خنثی می شود، افزود: با وجود هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز خاکی و آبی،خوشبختانه این مرزها تحت کنترل مرزبانان ما قرار دارد و هر تحرک ضد انقلابی که بخواهد صورت پذیرد با هوشیاری دستگاه های مسئول مواجه و خنثی می شود.
وی با تأکید بر اینکه امنیت بستر توسعه تمام فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و … است، به شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری به نام ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ” نام گذاری شده اشاره کرد و گفت: تحقق این مهم درسایه امنیت میسر است.
تضمین امنیت فعالیت های اقتصادی، توسط پلیس
فرمانده نیروی انتظامی به حمایت پلیس از فعالیت های اقتصادی در چارچوب قانون اشاره کرد و گفت: پلیس امنیت فعالیت های اقتصادی در هر نقطه ای از کشور را تضمین می کند.
سردار اشتری برخورد و مقابله با قاچاق که خواست مقام معظم رهبری و مردم است را یاد آور شد و گفت: هرکجا که قاچاق کالا صورت پذیرد نیروی انتظامی برابر قانون قاطعانه با آن برخورد می کند.
وی به اقدامات نیروی انتظامی در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پلیس در سال های اخیر با استفاده از فناوری های مدرن و روز دنیا توانسته به دستاوردهای خوبی در کاهش جرایم و میزان تلفات ناشی از حوادث رانندگی دست پیدا کند.
سردار اشتری با اشاره به اینکه نیروی انتظامی تلاش می کند ضمن اجرای ماموریت های محوله تعامل خوبی با دستگاه ها و سازمان های مسئول داشته باشد، افزود: یکی از ماموریت های پلیس حفظ دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی و اجرای تدابیر حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.

گفتنی است، در پایان این مراسم، فرمانده نیروی انتظامی از زحمات سرهنگ «حسین دهکی» فرمانده انتظامی سابق منطقه آزاد کیش تشکر و سرهنگ «رحیم جهانبخش» را به عنوان فرمانده جدید این منطقه معرفی کرد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *