گسترش روابط بانکی بین المللی به اکوادور رسید

بانک مرکزی ایران و اکوادور توافق کردند حساب هایی به ارزهای یورو و محلی گشایش و در عین حال هماهنگی های لازم برای ایجاد روابط کارگزاری میان بانک‌های تجاری دو کشور در حوزه صدور ضمانتنامه های ارزی به نفع تجار طرفین و نیز امکان گشایش و ابلاغ اعتبارات فراهم شود.
به گزارش  سادس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، روز گذشته و در حاشیه سفر هیئت اقتصادی متشکل از مسئولین بانک مرکزی، صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات، وزارت نفت و همچنین تجار و فعالین اقتصادی به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به کیتو مرکز جمهوری اکوادور بر همکاری های بانکی میان دو کشور توافق شد.

در جریان این سفر و مذاکرات انجام شده میان مسئولین بانک های مرکزی دو کشور، طرفین بر راه‌ها و شیوه های ایجاد روابط بانکی متقابل بحث و گفت وگو کردند و بر همین اساس یادداشت تفاهم همکاری های جامع بانکی و توافقنامه پرداخت بین بانکی میان بانک های مرکزی دو کشور منعقد شد.
این اسناد در مراسمی در کاخ وزارت خارجه اکوادور و پیرو مذاکرات و ملاقات حسین یعقوبی میاب مدیرکل بین الملل بانک مرکزی ایران و رودریگو لاندتا و رییس هییت مدیره بانک مرکزی اکوادور به امضا رسید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *